Черно море надви Ботев Пд, "моряците" получиха 2 дузпи за само 2 минути (видеоанализ и оценки)

Черно море победи Ботев Пловдив, като домакин с 2:0. Попаденията за "моряците" реализираха Исмаил Иса и Мартин Минчев от дузпа. Двубоят бе много оспорван, като съдията Станислав Тодоров даде два наказателни удара в полза на варненци за само 2 минути. Победата е първа за Черно море в последните 7 мача в efbet Лига.

Първото полувреме двата тима си размениха по няколко опасни атаки, но до попадение така и не се стигна. В 49-ата минута Черно море поведе. Родриго намери Исмаил Иса, който се оказа очи в очи с Георги Аргилашки, и с удар от близо не сгреши. В 64-ата Жордао бе спънат от Антонио Вутов в наказателното поле и съдията даде дузпа. Зад топката застана Родриго, но ударът му бе спасен от Аргилашки. В 66-ата Станислав Тодоров даде втора дузпа за Черно море. Аргилашки дръпна Даниел Димов за фланелката след изпълнение на корнер и реферът посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Мартин Минчев, който не сгреши и направи резултата 2:0 за домакините. До края на мача футболистите на Черно море можеха да вкарат още голове, но Аргилашки успя да спаси тима си от разгром.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ ПД 2:0
efbet Лига, 10 Кръг, Стадион "Тича", Варна

Голмайстори: 2:0 Исмаил Иса 49', Мартин Минчев 67'

Жълти картони:

Черно море:

Ботев Пд: Виана, Аргилашки, Кардосо

ЧЕРНО МОРЕ: 18. Миодраг Митрович, 6. Виктор Попов, 33. Мирослав Енчев, 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 38. Аристоте Ндонгала, 27. Даниел Димов, 72. Родриго Енрике (89 - 10. Илиан Илиев-младши), 71. Васил Панайотов (87 - 8. Емил Янчев), 90. Мартин Минчев, 9. Исмаил Иса (58' - Алваро Жордао)

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 8. Емил Янчев, 13. Фахд Актау, 44. Димитрис Хантакиас, 10. Илиан Илиев-младши, 20. Алваро Жордао, 3. Денислав Ангелов

Треньор Илиан Илиев

БОТЕВ ПД: 33. Георги Аргилашки, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 3. Димитър Пиргов, 66. Еберт Кардосо, 17. Лъчезар Балтанов (73 - 22. Марко Перван), 20. Филип ван Арнем, 24. Лазар Марин (80 - 14. Станислав Шопов), 8. Тодор Неделев, 39. Антонио Вутов (68. - 2.Джонатан Перейра), 9. Фернандо Виана

Резерви: 1. Янко Георгиев, 6. Костадин Ничев, 4. Родни Клустер, 22. Марко Перван, 14. Станислав Шопов, 18. Радослав Терзиев, 2. Джонатан Перейра

Треньор: Желко Петрович

СЪДИЯ: Станислав Тодоров