Черно море победи Хебър Пазарджик с минималното 1:0 у дома на стадион „Тича“ във Варна в мач от осмия кръг на efbet Лига. Дебют начело на „гробарите“ записа Бруно Акрапович, а единствения гол отбеляза Дуду в 75-ата минута.

С успеха играчите на Илиан Илиев се изкачиха на четвъртото място във временното класиране с актив от 22 точки. Играчите на Акрапович остават последни с едва седем. В следващия кръг Черно море гостува на Ботев Пловдив, а Хебър приема Крумовград.

В първия четвърт час на срещата "моряците" бяха по-активни и пробваха няколко атаки, но така и не успяха да създадат сериозна опасност пред вратата на "гробарите".

В 17-ата минута Илиан Илиев извърши принудителна промяна. Дани Мартин получи контузия, а на негово място влезе Цветомир Панов.

В 27-ата минута се стигна до първата по-сериозна ситуация в мача, като тя бе на сметката на Черно море. Дуду пусна успореден пас към Уеслен Жуниор, който бе непокрит и стреля от близка дистанция, но Марсио Да Роса направи ключово спасяване.

В 40-ата минута Уилям Фонкю изведе Набил Макни на стрелкова позиция отдясно в наказателното поле, като тунизиецът шутира по диагонал, но покрай вратата.

Минута по-късно Хебър изпусна златна възможност да поведе. Даниел Димов сгреши при изнасянето на топката, Макни отне, а Шейх Диаманка се озова сам срещу Пламен Илиев, но не уцели вратата от изгодна позиция.

В края на първата част появилият се от пейката Цветомир Панов бе изкаран на носилка, а Илиан Илиев реши, че отборът му ще доиграе първото полувреме с 10 души. След почивката Асен Дончев смени Панов, а Клаудиу Кешеру влезе на мястото на Исмаил Иса.

В 50-ата минута Мазир Сула изведе Дуду в наказателното поле, а бразилецът успя да отправи удар към вратата, но Марсио спаси. Две минути след това Дуду проби отдясно и намери Васил Панайотов, който не успя да нанесе качествен изстрел.

В 71-вата минута защитата на Хебър се пропука при хвърлен тъч и Клаудиу Кешеру пробва акробатично изпълнение със задна ножица, но ударът му премина над вратата на Марсио Да Роса.

В 75-ата минута Черно море излезе напред в резултата. Едгар Пашеко изведе Кешеру в наказателното поле, румунският таран стреля, Марсио спаси, но Дуду отправи добавка на празна врата и се разписа за 1:0.

До края на мача Хебър направи бегли опити да стигне до изравнително попадение, но това така и не се случи и Черно море победи с 1:0.

ЧЕРНО МОРЕ - ХЕБЪР 1:0
1:0 Дуду 75'

Черно море: 33. Пламен Илиев – 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 27. Даниел Димов (К), 15. Дани Мартин (17' - 2. Цветомир Панов (46' - 8. Асен Дончев) – 71. Васил Панайотов, 88. Ренан Ареяш (61' - 23. Едгар Пашеко) – 11. Дуду, 10. Мазир Сула, 99. Уеслен Жуниор (79' - 5. Начо Паис), 9. Исмаил Иса (46' - 13. Клаудиу Кешеру)

Резерви: 84. Християн Славков – 4. Росен Стефанов, 7. Брено Тейшейра, 17. Мартин Милушев

Треньор: Илиан Илиев

Хебър: 97. Марсио Да Роса – 44. Николай Николаев (79' - 77. Октай Хамдиев), 55. Мартин Михайлов (К), 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев – 15. Уилям Фонкю, 19. Георги Стакйов (79' - 11. Душан Вукович) – 70. Набил Макни (85' - 9. Калоян Кръстев), 29. Шейх Диаманка, 10. Атанас Кабов (89' - 8. Кристиан Андонов)

Резерви: 1. Петър Дебърлиев – 2. Иван Дишков, 23. Калоян Пехливанов, 84. Стилиян Тисовски, 98. Георги Търтов

Треньор: Бруно Акрапович

Съдия: Денислав Сталев

Жълти картони: Исмаил Иса, Мазир Сула, Дуду (Черно море), Атанас Кабов, Георги Стайков, Божидар Пенчев, Николай Николаев (Хебър)