Арда победи ЦСКА 1948 с 2:1 като гост в мач от изместения 8 кръг на efbet Лига. Успехът е първи за момчетата на Александър Тунчев извън Кърджали през тази кампания. Самият град има празник на днешния 21.10.

Головете за „сините“ отбелязаха Феликс Ебоа Ебоа и Тонислав Йорданов, а с две асистенции се отличи Борислав Цонев. Джонатан Перейра върна гол за домакините с много красиво изпълнение отдалеч, но дошло твърде късно – в 89-ата минута.

Днешният гост Арда събра 18 точки на шестата позиция, докато ЦСКА 1948 е осми с 4 пункта по-малко.

След шест минути игра Тонислав Йорданов имаше шанс да стреля, но се засуети и бе блокиран. Малко след това Дуду Хатамото отправи изстрел от дистанция, оказал се неточен.

В 32-рата минута Марио Илиевски засече ефектно с пета центриране на Ради Кирилов. Опитът му обаче бе лесна плячка за Господинов.

180 секунди по-късно Арда поведе - 0:1. Борислав Цонев центрира чудесно от левия фланг, а непокритият Феликс Ебоа Ебоа прати топката във вратата на Алекс Божев с пета. Опитът на защитника наподобяваше този на Илиевски няколко минути по-рано, но доста по-успешен.

Втората част започна сравнително динамично. След десетина минути игра Ради Кирилов бе изведен сам срещу Господинов. Вратарят стигна пръв до топката и въпреки че събори играча на ЦСКА 1948, дузпа не бе отсъдена.

В ответната атака Арда нанесе своя удар. Първо Божев отрази страхотен удар от воле на Тонислав Йорданов. При произлезлия корнер кърджалийци не успяха да вкарат от първия опит, но при втория Боби Цонев отправи още едно хубаво центриране, а Тонислав Йорданов бе безпощаден с глава - 0:2.

В следващите минути "сините" от Кърджали се прибраха в своята половина и дебнеха шанс на контраатака. ЦСКА 1948 пък сведе глава и опасните атаки на тима въобще не идваха. Един шанс дойде в 84-ата минута, когато Пишчевич стреля с глава, а Господинов бе заел добра позиция и спаси.

Минута преди края домакинът ЦСКА 1948 върна един гол. Отбита от корнер топка се озова у Джонатан Перейра, а бразилецът с мощен удар я прати в горния десен ъгъл на Господинов за 1:2. Шутът на Джонатан дойде от около 25 метра.

В продължението на срещата Офор надбяга трима защитници в червено, но излязъл сам срещу Божев, прати топката в аут.

ЦСКА 1948 - Арда 1:2

0:1 Феликс Ебоа Ебоа 35'

0:2 Тонислав Йорданов 57'

1:2 Джонатан Перейра 89'

ЦСКА 1948: 33. Алекс Божев, 2. Джонатан Перейра, 14. Теодор Иванов, 5. Асен Георгиев, 19. Стив Фуртадо, 34. Петър Витанов (46' - 9. Бирсент Карагарен), 28. Неделко Пишчевич, 70. Дуду Хатамото (60' - 61. Октавио), 7. Талис, 10. Радослав Кирилов, 40. Марио Илиевски

Резерви: 12. Леви Нтумба, 21. Емил Ценов, 11. Касиано Бузон, 9. Бирсент Карагарен, 22. Реян Даскалов, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио, 91. Райън Бидунга

Треньор: Валентин Илиев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Густаво Каскардо, 23. Емил Виячки, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 35. Димитър Велковски, 80. Лъчезар Котев, 10. Борислав Цонев (69' - 18. Джелал Хюсеинов), 33. Иван Тилев, 99. Станислав Иванов, 9. Чинонсо Офор, 19. Тонислав Йорданов

Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Баран Аксака, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 30. Иво Казаков