ЦСКА 1948 започна приятелските срещи по време на летния си подготвителен лагер в Словения с равенство 1:1 срещу местния гранд Марибор на стадион „Горна Радгона“ в едноименния словенски град. Словенците стигнаха до равенството в заключителните минути.

Педриньо спечели дузпа в началото на мача, която бе реализирана от Бирсент Карагарен в петата минута. Пет минути преди края на редовното време Марибор изравни с гол на Хилал Судани.

За бронзовия медалист в efbet Лига неофициален дебют от първата минута направиха новите попълнения Емил Виячки и Том Рапнуи, а Мики Орачев, Ерденис Гурища и Неделко Пишчевич се появиха в игра в 60-ата минута.

На словенска земя ЦСКА 1948 ще срещне още Сепси (29 юни), Динамо Загреб (3 юли) и Панатинайкос (5 юли), а приятелските срещи приключват с гостуване на Арис в Солун на 9 юли.

В четвъртата минута Педриньо навлезе в наказателното поле, където бе съборен от Макс Уотсън и съдията отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби Бирсент Карагарен, който стреля в долния ляв ъгъл и под плонжа на вратаря се разписа за 1:0.

В шестата минута ЦСКА 1948 организира добра атака, Педриньо стреля от дистанция, но вратарят спаси, Стоян Стоичков отправи добавка, която бранител на словенците изби в корнер.

В 10-ата минута Бирсент Карагарен центрира отляво от корнер, Елитон засече с глава, но топката излезе в аут.

Четвърт час по-късно Арнел Якупович получи центриране отляво и нанесе изстрел с глава, който прелетя над вратата на Генадий Ганев.

В 34-ата минута Марибор стигна до най-доброто си положение, когато Мартин Милеч от статично положение центрира за Свен Карич, който пробва с глава да застраши Генадий Ганев, но не уцели вратата.

В 42-рата минута Емил Виячки получи първия си жълт картон с екипа на ЦСКА 1948 след остро влизане в краката на Марин Лаушич.

В последната минута от редовното време Стефан Цонков и Емил Ценов сблъскаха главите, като защитникът получи аркада.

Това бе всичко за първата част.

В 58-ата минута Октавио се сблъска тежко с противников футболист, като незабавно се стигна до намеса на медицинския щаб на "червените".  Бразилският халф бе наобиколен от свои съотборници, като напусна терена принудително и не на собствен ход.

Час игра след началото на срещата Атанас Рибарски смени шестима от своите футболисти, като по този начин вкара в игра всички футболисти, с които разполагаше на резервната скамейка. Интересно е, че капитанската лента взе Георги Русев, а не титулярният капитан Даниел Наумов.

Острите влизания на словенците продължиха и в 68-ата минута Марсел Лорбер не пожали Мики Орачев, но за радост, този път до контузия не се стигна.

Три минути след това Георги Русев направи добър пробив отдясно, с красив финт елиминира противников състезател и с левия крак шутира към далечния десен ъгъл, но стражът на Марибор Ажбе Юг се намеси добре и изби.

В 77-ата минута Иван Бърнич проби отляво и стреля, но покрай вратата на Даниел Наумов.

Една минута след това Марко Колар влезе в наказателното поле, финтира Емил Виячки и шутира, а топката бе изчистена в корнер, след който словенците не успяха да стигнат до попадение.

В 85-ата минута Марибор стигна до изравнително попадение, след като при центриране от корнер Хилал Судани бе изпуснат на втора греда и с майсторско изпълнение от воле намери близкия ляв ъгъл на вратата на Даниел Наумов за 1:1.

Иван Бърнич можеше да донесе победата на Марибор в последната минута, но от малък ъгъл не уцели вратата на Даниел Наумов.

С това се изчерпаха и интересните положения в първата лятна контрола на ЦСКА 1948.