ЦСКА очаквано не допусна изненада и спечели нови 3 точки в борбата за титлата. „Червените“ победиха Ботев Пловдив с 3:1, а Дюкенс Назон отбеляза два гола и се отчете с асистенция на Маурисио Гарсес. Назон се разписа два пъти до 25-ата минута. В края на първото полувреме Ботев върна едно попадение, но две минути след началото на второто Гарсес отново даде два гола преднина, която не бе нарушена до края на мача.

Ботев имаше своите шансове през първото полувреме, но Антоан Бароан и Тодор Неделев пропуснаха, докато ЦСКА демонстрира изключителна ефективност пред гола.

Срещата се игра пред много повече фенове на „червените“ в сравнение с предишните домакински мачове през сезона, когато сектор Г бе обявил бойкот.

Ботев завърши мача с 10 човека, след като Джеймс Ето`о получи втори жълт и съответно червен картон на играча на "канарчетата", който настъпи Юрген Матай.

ЦСКА - БОТЕВ ПЛОВДИВ 3:1
1:0 Дюкенс Назон 10, 2:0 Дюкенс Назон 25, 2:1 Николай Минков 45+1, 3:1 Маурисио Гарсес 47

Дюкенс Назон отбеляза двете попадения. Първо в 10-ата минута с глава, след ъглов удар, а в 25-ата минута той се възползва от пас на Брадли Де Нойер.

Ботев пропусна няколко шанса, но в първата минута от продължението Николай Минков върна един гол. Тодор Неделев центрира отляво, защитата на "червените" проспаха ситуацията и Минков, от малък ъгъл, вкара в мрежата на Бусато.

Само след две минути игра на втората част Назон изведе Гарсес, който излезе сам срещу вратаря, финтира го и вкара за 3:1.

Преди началото на двубоя бе почетена паметта на легендарния нападател Петър Жеков. Срещата се игра пред много повече публика на ЦСКА, отколкото в предишните домакинства на отбора през 2022 година.

Мачът започна с няколко добри атаки на ЦСКА, но в 4-ата минута "канарчетата" имаха страхотен шанс да отбележат първи гол. Тодор Неделев изведе Антоан Бароан, Густаво Бусато излезе неразчетено, Бароан пусна топката покрай него, но шутът бе лек и неточен и излезе в аут.

В 10-ата минута домакините изпълниха ъглов удар. Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар, топката стигна до Линдсет, който продължи към Дюкенс Назон и той от няколко метра реализира за 1:0.

В 13-ата минута "червените" изпълниха нов пряк свободен удар, Хайнц центрила, но Юрген Матай стреля с глава встрани от вратата.

Само след 5 минути игра Густаво Бусато спаси вратата си при чисто положение за Ботев. Тодор Неделев изведе Бароан, който се озова сам срещу вратаря, но бразилецът спаси.

ЦСКА вкара втори гол в 25-ата минута. Брадли Де Нойер направи пробив по левия фланг, стигна до аутлинията, върна към Дюкенс Назон, който стреля от няколко метра, топката се удари в гредата и влезе в мрежата.

В 35-ата минута Джеймс Ето`о направи страхотен рейд, като преодоля няколко "червени" футболисти, но стигайки до наказателното поле, прекали и топката му бе отнета.

В 39-ата минута Брадли Де Нойер отново направи страхотен пробив по фланга, центрира, но този път защитниците на "канарчетата" успяха с дружни усилия да изчистят топката.

Ботев имаше добра възможност да върне един гол в 42-ата минута. Антоан Бароан надигра Махмутович, пусна към Тодор Неделев, който от десетина метра, сам в наказателното поле, изпрати топката в аут.

В даденото от рефера продължение Ботев все пак вкара гол. Тодор Неделев центрира отляво, Енис Махмутович се размина с топката, тя стигна до Николай Минков, който от няколко метра я вкара в мрежата.

В началото на втората част двамата треньори не предприеха промени в съставите.

Само след две минути игра на второто полувреме ЦСКА вкара трети гол. Дюкенс Назон даде извеждащ пас към Маурисио Гарсес, който финтира Ханкич и на празна врата вкара топката в мрежата.

Този гол до голяма степен прекърши устрема на "канарчетата", които трудно достигаха до голови ситуации.

В 77-ата минута Дюкенс Назон можеше да отбележи и трети гол. Той влезе в наказателното поле, стреля по диагонала, но изпрати топката в аут.

В край на срещата реферът даде 9 минути продължение, тъй като мачът бе забавен заради пиротехника от страна на домакините.

В заключителните минути "червените" имаха шанс да вкарат четвърти гол, но Юрген Матей не успя да засече топката в мрежата на съперника.

Саша Илич: Подкрепата на феновете ни дава сили, не даваме лесно първото място

алтазар: Намираме се в деликатното положение относно класирането

Дюкенс Назон: С феновете е друго, не е важно аз да вкарвам, а да печелим мачовете

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 2. Юрген Матай (К), 22. Енес Махмутович, 19. Иван Турицов, 5. Брадли Нойер, 26. Марселино Кареасо (87 - 8. Станислав Шопов), 7. Джонатан Линдсет (77 - 3. Жеферсон Телес),  14. Тобиас Хайнц (68 - 15. Тибо Вион), 10. Маурисио Гарсес (86 - 11. Лазар Туфгджич), 9. Дюкенс Назон (77 - 28. Браян Морено)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон Телес,  4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфгджич, 13. Галин Минков, 15. Тибо Вион, 23. Жираир Шагоян, 28. Браян Морено

Треньор: Саша Илич

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате (65 - 2. Рой Херман), 4. Виктор Генев, 8. Тодор Неделев (К) (83 - 9. Мартин Секулич), 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето’о , 17. Николай Минков (74 - 19. Абдулайе Траоре), 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър Хертъм, 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мартенс, 9. Мартин Секулич, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 26. Димитър Папазов, 27. Атанас Чернев

Треньор: Бруно Балтазар

Жълт картон: Махмутович (ЦСКА), Нади, Рой Херман, Джеймс Ето`о (Ботев)

Червен картон: Джеймс Ето`о (90, Ботев)

Съдия: Станимир Тренчев