ЦСКА и Ботев Враца играят при резултат 1:0 на Националния стадион „Васил Левски“ в мач от 13-ия кръг в efbet Лига. Годуин Коялипу даде аванс на "армейците" с попаднието си в 42-рата минута.

Двубоя може да проследите на живо с dsport, както и в ефира на Дарик радио.

Браян Переа изведе Даниил Кондраков зад гърба на отбраната на ЦСКА още във втората минута на срещата. В опита си да отправи изстрел към вратата, украинският футболист удари с коляното си вратаря на "армейците" Густаво Бусато. Страничният съдия вдигна флага си за засада. Бразилецът мигновено получи помощ от медицинския щаб на ЦСКА, но заради удара в главата се наложи да бъде принудително заменен от Иван Дюлгеров.

Бусато получи тежък удар в главата, веднага бе откаран в болница (ВИДЕО)

Джеймс Ето'о стреля директно от пряк  свободен удар в 12-ата минута. Топката рикошира в стената, след което Годуин Коялипу отправи удар, който обаче бе отразен от Федерико Бариос, а след това футболист на Ботев Враца успя да изчисти.

Станислав Шопов отправи удар от средна дистанция в 17-ата минута. Федерико Бариос обаче внимаваше и успя да се намеси рутинно.

В 23-ата минута Джонатан Линдсет центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Коялипу бе забравен от бранителите на гостите и отправи ударс глава от чиста позиция, но не съумя да намери очертанията на вратата.

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш направи втора принудителна смяна в 30-ата минута, когато Иван Турицов замени Джейсън Локило, който получи травма и не успя да продължи участието си в срещата.

Матиас Фаетон проби по лявото крило в 40-ата минута и сви топката за Джонатан Линдсет, който отправи удар от близко разстояние, който обаче бе блокиран от бранител на Ботев Враца.

ЦСКА успя да пречупи Ботев Враца в 42-рата минута, когато Иван Турицов изведе Станислав Шопов отдясно. Халфът на "червените" центрира около точката за изпълнение на дузпа,  където Годуин Коялипу се извиси над всички и с удар с глава изпрати топката към долния десен ъгъл на вратата на Фадерико Бариос, поразявайки целта.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме "армейците" пропуснаха златна възможност да излязат напред в резултата. Матиас Фаетон напредна по лявото крило на нападението и със силно подаване остави Коялипу срещу опразнената врата. Нападателят на ЦСКА обаче направи огромен пропуск, след като не направи добър контакт с топката и я изпрати над вратата.

В четвъртата минута от добавеното време на първата част Браян Переа отправи удар от далечна дистанция, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

ЦСКА – Ботев Враца 1:0

1:0 Годуин Коялипу 42'

Състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (7' - 25. Иван Дюлгеров) – 99. Джеймс Ето’о, 5. Лумбард Делова, 6. Лиъм Купър (К), 18. Мика Пинто – 26. Марселино Кареасо – 22. Джейсън Локило (30' - 19. Иван Турицов), 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон – 77. Годуин Коялипу

Резерви: 4. Християн Петров, 7. Улаус Скаршем, 9. Зюмюр Бютучи, 14. Тобиас Хайнц, 15. Тибо Вион, 23. Илиан Антонов, 73. Илиан Илиев

Треньор: Александър Томаш

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос – 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 11. Мартин Ачков – 70. Дилян Георгиев, 6. Давид Суарес, 24. Мартин Смоленски – 8. Даниил Кондраков, 19. Браян Переа (К), 21. Бубакар Траоре

Резерви: 1. Любомир Василев, 16. Сатурнин Алагбе – 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 26. Мохамед Букаси, 32. Мартин Дичев, 77. Стефан Велев

Треньор: Христо Янев