ЦСКА загуби с 0:2 от полския елитен Корона Келце в първата си контрола в Турция. В курорта Лара капитанът на „армейците“ Амос Юга бе изгонен с два бързи жълти картона заради спор със съдията в 37-ата минута. Две минути след това полският тим поведе в резултата с гол на Пьотр Маларчик. В 50-та минута Корона вкара втори гол, след като Адриан Далмау се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Димитър Евтимов срещу Давид Бланик.

Следващият приятелски мач на ЦСКА на лагера в Лара е срещу иранския АС Трактор, като този мач ще бъде в четвъртък (25 януари).

ЦСКА – Корона 0:2

0:1 Пьотр Маларчик (39'), 0:2 Адриан Далмау (50') д.

Червен картон: Амос Юга 37' (Ц)

Мачът в турския град Лара започна с ниско темпо, като ЦСКА опита да вземе инициативата в него в първите минути. Чистите голови положения обаче липсваха.

В 32-ата минута Корона стигна до страхотна възможност за гол. Яцек Подгорски центрира от пряк свободен удар. Иван Турицов изчисти топката, но тя стигна до Дани Трехо, който стреля от границата на наказателното поле, но топката стрещна левия страничен стълб.

Минута по-късно полският тим имаше нов страхотен шанс. Тибо Вион и Енес Махмутович не се разбраха и подариха топката на Евгени Шикавка, който стреля, но Густаво Бусато спаси.

Ситуацията за тима на Нестор Ел Маестро се влоши в 37-ата минута, когато "армейците" останаха с човек по-малко, тъй като Амос Юга се скара със съдията, недоволен, че ЦСКА не е получил ъглов удар, за което бе изгонен с два бързи жълти картона.

Две минути след това Корона вкара гол! След центриране от ъглов удар вляво от вратата на Бусато, топката стигна на далечната греда, където бе Пьотр Маларчик. Той овладя топката на гърди и с десния си крак я прати в долния десен ъгъл на вратата на "червените".

При подновяването на играта, на терена се появи Марселино Креасо, който замени изгонения Амос Юга.

До края на първото полувреме ЦСКА тръгна в атака, но така и не успя да разпечата вратата на Корона Келце.

Второто полувреме започна ужасно за ЦСКА, тъй като още в 49-ата минута Корона получи правото да изпълни дузпа. Защитата на ЦСКА действа разконцентрирано и остави Давид Бланик сам на стрелкова позиция. Димитър Евтимов опита да блокира футболиста на поляците, но го фаулира и съдията посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Адриан Далмау, който в 50-та минута прати топката в лявата част на вратата на ЦСКА, докато Евтимов скочи надясно!

ЦСКА имаше добър шанс да се върне в мача след час игра. Пресата на "червените" свърши работа и защитник на Корона сбърка с подаването назад, подарявайки топката на Майкъл Естрада. Той бе оставен съвсем сам в наказателното поле, но ударът му бе неточен и топката мина над вратата.

Две минути преди края на редовното време "червените" разиграха добре пред наказателното поле на Корона Келце. Джонатан Линдсет пусна топката към Тобиас Хайнц. Той я насочи към Марселино Кареасо, който пък подаде на Линдсет. Десетката на ЦСКА си нагласи топката на десния крак и стреля, но вратарят на Корона плонжира и спаси.

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (25. Димитър Евтимов) – 19. Иван Турицов (3. Сейни Санянг), 6. Християн Петров (13. Браян Кордоба), 22. Енес Махмутович, 17. Емануел Шакич (2. Юрген Матей) – 15. Тибо Вион (16. Георги Чорбаджйски), 21. Амос Юга (К) (26. Марселино Кареасо), 7. Улаус Скаршем (10. Джонатан Линдсет), 8. Станислав Шопов (14. Тобиас Хайнц) – 24. Марк-Емилио Папазов (23. Илиан Антонов), 30. Данило Асприля (29. Майкъл Естрада)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Марин Орлинов, 2. Юрген Матей, 3. Сейни Санянг, 13. Браян Кордоба, 10. Джонатан Линдсет, 27. Лазар Туфегджич, 14. Тобиас Хайнц, 26. Марселино Кареасо, 23. Илиан Антонов, 16. Георги Чорбаджйски, 29. Майкъл Естрада

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Корона: 1. Конрад Форенц – 4. Пьотр Маларчик, 6. Яцек Подгорски, 9. Евгени Шикавка, 11. Ноно, 16. Дани Трехо, 18. Йоав Хофмайстер, 23. Марсел Пиешек, 25. Даниел Бак, 71. Мариуш Форналчик, 94. Бартош Квисиен

Старши треньор: Камил Кузера