efbet Лига, XIII кръг, стадион "Дунав", Русе, Начало: 20:00 часа

Голмайстори: 0:1 Румен Руменов 71', 0:2 Красимир Станоев 80'

Жълти картони: Кавалканте, Инкоом (Д), Хубчев, Руменов (Е)

Вижте видеоанализа на Георги Атанасов след победата на Етър над Дунав!

Етър излъга Дунав, след като победи "драконите" като гост с 2:0. Попаденията за гостите от Велико Търново отбелязаха Румен Руменов и Красимир Станоев, който бе точен от дузпа, през второто полувреме. По този начин Етър събра 14 точки и се намира на 9-та позиция в класирането. Дунав пък са 10-ти с 13.

През първото полувреме Дунав бе доста по-активният отбор, докато гостите предимно се отбраняваха. В 25-ата минута русенци можеха да отбележат след изпълнение на корнер, но Любен Николов не успя да отправи опасен удар. В 36-ата отново той бе в центъра на събитията, след като с глава прати топката в страничния стълб на пазената от Христо Иванов врата.

След почивката "драконите" опитаха да отбележат гол, но така и не успяха. За сметка на това Етър стигна до попадение в 71-ата минута. Иван Стоянов намери Крум Стоянов в наказателното поле, който центрира остро към Румен Руменов и последния с мощен удар направи резултата 1:0 за "болярите". Малко преди последния съдийски сигнал "виолетовите" получиха право да изпълнят дузпа. Самуел Инкоом спъна в наказателното поле Крум Стоянов и съдията Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Красимир Станоев, който не сгреши и оформи краното 2:0 за гостите.

Вижте оценките на Георги Атанасов за играчите на Дунав и Етър!

Дунав: 21. Бллагой Макенджиев, 18. Александър Исаевски (67 - 99. Стефан Христов), 11, Диян Димов (74 - 6. Самир Аясс), 16. Мартин Ковачев, 5. Любен Николов, 2. Самуел Инкоом, 8. Свилен Щерев, 7. Ивайло Лазаров, 12. Фернандо Кавалканте (81 - 10. Иван Селеменев), 77. Мартин Костадинов, 9. Ахмед Ахмедов
Резерви: 33. Генадий Ганев, 17. Беркан Дурду, 10. Иван Селеменев, 6. Самир Аясс, 99. Стефан Христов, 4. Борис Димитров
Треньор: Людмил Киров

Етър: 1. Христо Иванов, 31. Красимир Станоев, 25. Крум Стоянов (92 - 3. Артьом Артюнин), 8. Румен Руменов, 5. Христофор Хубчев, 23. Александър Дюлгеров, 15. Иван Иванов, 84. Здравко Илиев, 73. Иван Стоянов, 99. Ивайло Димитров (60 - 10. Флорент Боджадж), 11. Даниел Младенов (71 - 98. Светослав Ковачев)
Резерви: 13. Анатоли Господинов, 72. Ерол Дост, 98. Светослав Ковачев, 10. Флорент Боджадж, 19. Крис Гади, 7. Милчо Ангелов, 3. Артьом Артюнин
Треньор: Росен Кирилов

Съдия: Волен Чинков