Етър спечели последният мач от X-ия кръг на efbet Лига срещу Витоша Бистрица. Двубоят завърши 1:0 за домакините, като в герой за търновци се превърна Яни Пехливанов, който се разписа в края на първото полувреме. По този начин Етър се изкачи на осмо място в класирането с 11 точки. Витоша пък са последни с едва 3 точки.

Витоша имаше първи шанс за отбелязване на гол. В 26-ата минута тимът от Бистрица получи право да изпълни дузпа, след като Иван Иванов спъна Атанас Кабов в наказателното поле. В последствие се видя, че бранителят е играл с топката, но съдията Владимир Вълков посочи бялата точка. Зад топката застана Емил Гъргоров, но ударът му в центъра на вратата бе отразен с крак от Христо Иванов. Малко преди края на първото полувреме Етър поведе с гол на Яни Пехливанов. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и с удар, който срещна гърба на Християн Василев, прати топката в мрежата.

След почивката Етър имаше повече положения за гол, но така и не успя да се възползва от тях. В 85-ата минута Емил Гъргоров получи директен червен картон от Владимир Вълков. Халфът, който преди това бе получил официално предупреждения от рефера, не успя да сдържи нервите си при едно спорно положение и бе пратен под душовете.

Витоша: Гъргоров

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 25. Крум Стоянов, 15. Иван Иванов, 20. Яни Пехливанов, 84. Здравко Илиев, 8. Румен Руменов (46 - 99. Ивайло Димитров), 31. Красимир Станоев (81 - 3. Артьом Артюнин), 72. Ерол Дост, 73. Иван Стоянов (64 - 98. Светослав Ковачев), 7. Милчо Ангелов, 19. Крис Гади

Резерви: 13. Анатоли Господинов, 3 Артьом Артюнин, 5. Христофор Хубчев, 99. Ивайло Димитров, 70. Кольо Станев, 98. Светослав Ковачев

Треньор: Росен Кирилов

ВИТОША: 1. Християн Василев (43 - 33. Кристиан Кацарев), 6. Румен Гьонов, 5. Венцислав Бонев, 3. Евгени Зюмбулев, 2. Тодор Гочев, 10. Георги Амзин (55 -7. Кристиан Кочилов), 80. Лъчезар Котев (77 - 45. Григор Долапчиев), 14. Четин Садула, 23. Емил Гъргоров, 93. Атанас Кабов, 9. Илия Димитров

Резерви: 33. Кристиян Кацарев, 18. Теофилос Коуротопис, 99. Ваньо Иванов, 24. Георги Купенов, 45. Григор Долапчиев, 7. Кристиан Кочилов, 96. Христо Иванов

Треньор: Енгибар Енгибаров

Съдия: Владимир Вълков