ЦСКА претърпя пълен крах насред „Българска армия“ в първия мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите срещу Сепси. „Червените“ изиграха много слаб мач и загубиха с 0:2. Головете за румънския тим дойдоха след много груби грешки на играчите на Саша Илич и по-точно на Мено Кох и Густаво Бусато. Николае Паун и Роланд Варга наказаха грешките в червено.

ЦСКА разви добра комбинация в 16-ата минута. Дюкенс Назон подаде към Матиас Фаетон, който реши да стреля, но слабо и право в ръцете на Роланд Никзули. Четири минути по-късно Тибо Вион пусна много добър извеждащ пас към Тобиас Хайнц в наказателното поле на Сепси, а той стреля, но ударът му бе блокиран от Исник Алими и излезе в корнер.

Тобиас Хайнц центрира от фал в наказателното поле на Сепси в 27-ата минута, където Мено Кох свали с глава към Джонатан Линдсет, който стреля неточно в аут.

Няколко секунди по-късно Андрес Думитреску проби по левия фланг, след което центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Мено Кох успя да отклони топката, а тя след това попадна в ръцете на Густаво Бусато. С действието си Кох предотврати много сериозна опасност пред вратата на Бусато.

Сепси направи много голям пропуск в 29-ата минута. Козмин Матей получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на ЦСКА още на централната линия на терена. Матей напредна, навлезе в наказателното поле на ЦСКА, беше сам срещу Бусато, но се засуети, опитът му за удар бе блокиран от Тибо Вион, след което топката попадна на крака на Николае Паун, който стреля много неточно в аут.

Андрес Думитреску центрира от фал в наказателното поле на ЦСКА в 35-ата минута, където Михай Балаша надскочи Тибо Вион и стреля с глава, но неточно в аут.

Сепси направи много голям пропуск в 41-ата минута, когато Мариус Щефанеску получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на ЦСКА и изскочи сам срещу Густаво Бусато, но бразилският вратар направи решаващо спасяване при удара на нападателя. След това топката попадна в Козмин Матей, който комбинира с Павол Шафранко, който стреля с ножичен удар, но неточно в аут.

В добавеното време на първата част Бусато направи ново спасяване след удара на Щефанеску.

В 59-ата минута се откри не лоша възможност пред Иван Турицов, който стреля от дъгата на наказателното поле, но се получи рикошет и топката излезе в корнер за "червените".

Минута по-късно Николае Паун пусна извеждащ пас към Мариус Щефанеску, който изскочи зад гърба на Тибо Вион и напредна, навлезе в наказателното поле на ЦСКА, но се забави, а Тибо Вион с решаващ шпагат му отне топката.

Майкъл Естрада направи своя официален дебют за ЦСКА в 66-ата минута, след като влезе в игра на мястото на Дюкенс Назон.

Сепси поведе с 1:0 в 68-ата минута. Мено Кох бе атакуван от Мариус Щефанеску и допусна много груба грешка, оставяйки топката да мине зад гърба му. Марио Рондон чукна топката към Николае Паун, а той продължи за Роланд Варга, който бе сам срещу Густаво Бусато и бразилският вратар се отчете с ново спасяване. Варга след това се оказа най-съобразителен и прати топката в опразнената врата.

Сепси поведе с 2:0 в 80-ата минута. Густаво Бусато допусна много груба грешка. Бразилецът излезе извън наказателното поле, за да отиграе една топка, но я загуби от Марио Рондон, който подаде на Роланд Варга, а той не пропусна да вкара в опразнената врата.

Сепси бе на път да вкара трети гол в 88-ата минута. Виталие Дамашкан отправи удар от дистанция, Бусато успя леко да закачи топката, а тя след това срещна напречната греда и излезе в корнер.

Само няколко секунди по-късно, след центриране от корнер в наказателното поле на ЦСКА Бранислав Нинаж бе оставен непокрит и стреля с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Бусато.

Във втората минута на добавеното време на мача, след центриране в наказателното поле на Сепси пред Майкъл Естрада се откри добра възможност, но ударът му с глава беше неточен и топката излезе в аут.

ЦСКА ще има много трудната задача да заличава два гола пасив на реванша, който е точно след седмица.

ЦСКА – Сепси 0:2

0:1 Николае Паун 68'

0:2 Роланд Варга 80'

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох (67' - 10. Жираир Шагоян), 13. Браян Кордоба – 19. Иван Турицов, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет (76' - 8. Станислав Шопов), 15. Тибо Вион (76' - 3. Сейни Сенянг) – 14. Тобиас Хайнц – 11. Матиас Фаетон, 9. Дюкенс Назон (66' - 29. Майкъл Естрада)

резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 6. Християн Петров, 16. Георги Чорбаджийски, 20. Асен Дончев, 23. Илиян Антонов, 24. Марк-Емилио Папазов

старши треньор: Саша Илич

Сепси: 33. Роланд Никзули - 77. Аднан Аганович (57'- 82. Бранислав Нинаж), 13. Денис Чоботариу, 44. Михай Балаша, 20. Андрес Думитреску - 21. Исник Алими, 6. Николае Паун - 11. Мариус Щефанеску (84' - 22. Франсиско Жуниор), 10. Козмин Матей (67' - 97. Роланд Варга), 8. Джордже Йон (84' - 9. Виталие Дамашкан) - 18. Павол Шафранко (67' - 99. Марио Рондон)

резерви: 1. Дину Молдован, 98. Унор Гедо, 17. Дариус Ороян, 25. Богдан Отелица, 30. Акос Нистор, 59. Шериф Калаку