Фенербахче и Манчестър Юнайтед играят при резултат 1:1 на „Шюкрю Саракоглу“ в Истанбул в мач от третия кръг на Лига Европа. Двубоя може да проследите в dsport.

Първата възможност в мача бе на сметката на домакините. Фред намери Брайт Осай-Самюел на десния фланг, а той проби и успя да стреля към близкия ляв ъгъл, но покрай вратата на Андре Онана.

Фенербахче продължи да е по-активният тим в началните минути и в седмата имаше нов шанс за гол. След центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле на Юнайтед, а Фред шутира от воле, но много неточно.

Манчестър Юнайтед излезе напред в резултата в 15-ата минута. Алехандро Гарначо получи отляво, продължи за Нусаир Мазрауи, който подаде към Джошуа Зиркзее, а той върна за Кристиан Ериксен, който с прецизен удар към горния десен ъгъл отбеляза - 0:1.

В 22-рата минута "червените дяволи" пропуснаха златна възможност да удвоят аванса си. Маркъс Рашфорд получи топката на десния фланг, навелзе в наказателното поле и шутира елегантно по земя към далечния ъгъл, но топката премина на сантиметри от вратата.

Минута по-късно Фенербахче отговори с много чисто положение на свой ред. Фред пусна дълъг пас за Себастиан Шимански, който сви навътре за Душан Тадич, сърбинът се възползва от лоша намеса на Онана и стреля от вратарското поле, но Мануел Угарте го блокира с ключов шпагат.

В 37-ата минута Андре Онана се превърна в герой за Манчестър Юнайтед. Юсеф Ен-Несири засече с глава центриране отляво, но камерунският страж успя да отрази силния му удар от близка дистанция, последва добавка на мароканския нападател, но Онана пак блесна и изби в корнер.

В 49-ата минута логичното се случи и Фенербахче стигна до изравнително попадение. Алан Сен-Максимен проби по левия фланг и предостави отлично центриране за Юсеф Ен-Несири, който отново стреля с глава и този път прониза Андре Онана - 1:1.

В 58-ата минута Жозе Моуриньо бе изгонен. Специалния получи директен червен картон заради спорове с главния съдия Клеман Тюрпен.

В 60-ата минута Манчестър Юнайтед бе близо до втори гол. Каземиро даде страхотен пас на Диого Далот, който навлезе в наказателното поле отдясно и пусна успореден пас към Маркъс Рашфорд, но английският нападател не успя да засече добре топката и отправи много неточен удар.

ФЕНЕРБАХЧЕ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:1
0:1 Кристиан Ериксен 15', 1:1 Юсеф Ен-Несири 49'

Фенербахче: 40. Доминик Ливакович – 16. Мерт Мюлдюр, 6. Александер Джику, 4. Чаглар Союнчу, 21. Брайт Осай-Самюел (62' - 50. Родриго Бекао) – 34. Софян Амрабат, 13. Фред, 53. Себастиан Шимански – 10. Душан Тадич (К), 19. Юсеф Ен-Несири, 97. Алан Сен-Максимен

Резерви: 1. Ирфан Чан Егрибаят, 54. Ертугрул Четин – 3. Самет Акайдън, 5. Исмаил Юксек, 8. Мерт Хакан Яндаш, 9. Един Джеко, 17. Ирфан Джан Кахваджъ, 23. Дженк Тосун, 42. Зеки Дурсун, 81. Шюкюр Тограк, 95. Юсуф Акчичек

Треньор: Жозе Моуриньо

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана – 20. Диого Далот, 4. Матайс де Лихт, 2. Виктор Линдельоф (55' - 18. Каземиро), 6. Лисандро Мартинес (К) – 14. Кристиан Ериксен, 25. Мануел Угарте – 10. Маркъс Рашфорд, 3. Нусаир Мазрауи, 17. Алехандро Гарначо – 11. Джошуа Зиркзее (55' - 9. Расмус Хойлунд)

Резерви: 1. Алтай Байандър, 22. Том Хийтън – 16. Амад Диало, 21. Антони, 36. Итън Уийтли, 41. Хари Амас, 66. Хабиб Огунейе

Треньор: Ерик тен Хаг