Хебър Пазарджик победи Ботев Пловдив само с 1:0 на стадион „Георги Бенковски“ в мач от петия кръг на efbet Лига, в който домакините категорично бяха по-добрият тим на терена, а вратарят на гостите Хидайет Ханкич се прояви с няколко доста добри спасявания, с които предотврати разгромна загуба за „жълто-черните“.

В 30-ата минута Мартин Секулич изпълни дузпа, но ударът му бе отразен от Матвей Игонен, за когото това бе второ поредно спасяване от 11-те метра. В 48-ата минута Ангел Бастунов даде аванс на Хебър след асистенция на Георги Николов. В 83-ата минута влезлият от пейката Джеймс Ето'о получи втори жълт и респективно червен картон за под 30 минути на терена.

С успеха високолетящият Хебър събра 8 точки и се изкачи на четвърто място във временното класиране, докато Ботев остава 14-и без победа и с едва две точки. В следващия кръг „гробарите“ гостуват на Локомотив София, докато „канарчетата“ приемат Крумовград на „Колежа“.

Хебър започна срещата по-активно. Във втората минута Георги Николов отне топката около наказателното поле на Ботев Пловдив и подаде към Ангел Бастунов, който нанесе удар от движение, но Хидайет Ханкич се справи.

В шестата минута Константинос Балоянис проби добре отляво и намери включилия се в наказателното поле Самуел Акере, който стреля от движение с левия крак, но много неточно.

В 22-рата минута Атанас Кабов получи извеждащо подаване отляво, Ханкич излезе да го посреща, но българинът го изпревари и стреля от малък ъгъл над вратата.

В 30-ата минута Мартин Секулич изпълни дузпа, отсъдена за нарушение на Роберт Мазан срещу Самуел Акере, която Матвей Игонен отрази. Рой Херман отправи добавка с глава, но ударът му срещна десния страничен стълб. Това бе втора поредна спасена дузпа от Игонен, след като в миналия кръг отрази изстрел на Педриньо от ЦСКА 1948. В секундите след дузпата се стигна до напрежение между играчите на двата тима, довело до няколко жълти картона и червен такъв за човек от щаба на Хебър.

В 38-ата минута Красиан Колев нанесе силен удар към вратата на Хебър, който бе блокиран от бранител на Хебър.

Второто полувреме започна по отличен начин за домакините. В 48-ата минута Георги Николов проби отлично отляво, сервира топката на Ангел Бастунов, а той от близка дистанция не сбърка и с помощта на лек рикошет прати топката в мрежата на Хидайет Ханкич за 1:0.

Десет минути по-късно Мартин Секулич бе изведен сам срещу Игонен, преодоля го, но остана на неизгодна позиция за удар, комбинира с Точукву Ннади, който бе останал на празна врата, но стреля изключително неточно.

В 68-ата минута Янис Карабельов намери Самуел Акере в близост от малкото наказателно поле, той не си овладя топката по най-добрия начин, но все пак нанесе изстрел, който не попадна в очертанията на вратата.

В ответната атака Хебър можеше да стигне до второ попадение. Георги Николов проби добре през центъра, а атаката завърши с удар на Ангел Бастунов, който бе избит в корнер. При последвалото изпълнение се стигна до удар на Атанас Кабов от въздуха от границата на наказателното поле, а Ханкич с известни трудности спаси.

В 74-ата минута Георги Вълчев пробва късемта си от сериозна дистанция, но за пореден път Хидайет Ханкич се оказа последна преграда пред гола.

Минута след това Ботев Пловдив не бе далеч от изравнително попадение, след като Константинос Балоянис проби добре в наказателното поле и си откри пространство за удар, който премина встрани от вратата.

Двубоят продължи да се играе на изключително високи обороти, като в ответната атака Ангел Бастунов бе изведен очи в очи с Ханкич, който за пореден път спаси "канарчетата" от второ попадение.

В 83-ата минута влезлият като резерва Джеймс Ето'о извърши нарушение срещу Карлос Охене и реагира остро срещу решението на Георги Давидов, заради което получи жълт картон, който бе втори за него и респективно получи червен.

Шест минути след това Георги Вълчев и Хидайет Ханкич получиха жълти картони, след като се сдърпаха, а австрийският страж имаше претенции, че капитанът на домакините е трябвало да бъде изгонен.

Генчев: Всеки треньор носи оставката в джоба си (ВИДЕО)

Любо Пенев: Абсолютно никаква дузпа (ВИДЕО)

Хебър - Ботев Пловдив 1:0

1:0 Ангел Бастунов 48'

Хебър: 32. Матвей Игонен – 43. Жоао Сеско, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев (К) (90' - 3. Богомил Божуркин), 44. Николай Николаев, 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 11. Атанас Кабов (78' - 13. Архан Исуф), 17. Николас Пенев (66' - 84. Стилиян Тисовски), 9.Георги Николов (90' - 99. Стефан Цонков)

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 88. Мартин Янков – 3. Богомил Божуркин, 13. Архан Исуф, 18. Атанас Килов, 23. Сашо Лебанов, 84. Стилиян Тисовски, 99. Стефан Цонков

Треньор: Любослав Пенев

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич – 2. Рой Херман (56' - 15. Джеймс Ето'о), 5. Йонас Тамм, 9. Мартин Секулич, 10. Красиан Колев (73' - 14. Фаустас Степанавичус), 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 25. Станислав Работов (К), 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балоянис

Резерви: 92. Даниел Кайзер – 14. Фаустас Степонавичус, 15. Джеймс Ето‘о, 18. Димитър Папазов, 24. Яспер Ван Хертъм, 30. Лъчезар Балтанов, 42. Емил Найденов