Интер победи РБ Залцбург с 2:1 в двубой от група D на Шампионската лига. "Нерадзурите" си гарантираха трите точки с попадения на Алексис Санчес и Хакан Чалханооглу от дузпа. С успеха италианският гранд излезе временно на първо място в групата със седем точки. Австрийците остават трети с три.

Първата опасна атака бе за гостите, когато в 4-ата минута Оскар Глух излезе на добра позиция и отправи удар, който бе отразен от Ян Зомер.

Интер поведе в резлутата в 19-ата минута. Хенрих Мхитарян пусна към Давиде Фратези, който отклони топката, а Алексис Санчес на скорост стигна до нея, за да я забие в мрежата на Шлагер.

В 31-ата минута Ама Дедич едва не си отбеляза автогол при опит да пресече центриране.

В 39-ата минута домакините бяха близо до гол след късо изпълнение на корнер, но защитата на австрийците се справи.

След почивката Николо Барела се появи в игра за Интер вместо Хенрих Мхитарян. Десет минути след началото на втората част Карлос Аугусто бе на добра позиция, но стреля неточно.

В 57-ата минута РБ Залцбург се върна в мача. Мауритс Кяергаард асистира на Оскар Глох, който от границата на наказателното поле се разписа за 1:1.

Интер обаче бързо си върна преднината, след като Хакан Чалханоглу бе точен от  дузпа в 64-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу Карлос Аугусто.

Девет минути преди края на двубоя Давиде Фратези центрира остро към Лаутаро Мартинес, който прати топката във вратата на Шлагер, но попадението не бе зачетено заради засада.

Интер: 1. Ян Зомер, 28. Бенжамен Павар, 6. Стефан Де Врай, 95. Алесандро Бастони, 2. Дензъл Дъмфрис (65 - 36. Матео Дармиан ), 16. Давиде Фратези, 20. Хакан Чалханоглу (76 - 21. Кристиан Аслани), 22. Хенрих Мхитарян (46 - 23. Николо Барела), 30. Карлос Аугусто, 10. Лаутаро Мартинес (85 - 14. Дави Клаасен), 70. Алексис Санчес (65 - 9. Маркус Тюрам)

Резерви: 12. Рафаели Ди Дженаро, 77. Емил Аудеро, 9. Маркус Тюрам, 14. Дави Клаасен, 15. Франческо Ачерби, 21. Кристиан Аслани, 23. Николо Барела, 31. Ян Бисек, 32. Федерико Димарко, 36. Матео Дармиан

Треньор: Симоне Индзаги

РБ Залцбург: 24. Александер Шлагер, 70. Амар Дедич, 22. Умар Соле, 31. Страхиня Павлович, 17. Андреас Улмер -к, 10. Лука Сушич, 18. Мадс Бидструп (72 - 19. Карим Конате), 27. Люка Гурна-Дуат, 14. Мауритс Кяергаард (72 - 45. Доржелес Нене), 30. Оскар Глох, 23. Роко Шимич (71 - 21. Петар Ратков)

Резерви: 1. Нико Мантл, 41. Йонас Крумрей, 6. Самсон Байдоо, 7. Николас Капалдо, 15. Мамаду Диамбу, 19. Карим Конате, 21. Петар Ратков, 32. Аманкуа Форсон, 39. Леандро Моргала, 45. Доржелес Нене

Треньор: Гернард Щрубер