ЦСКА победи Септември София с 1:0 в последна контролна среща и за двата отбора по време на подготвителния период. Единственият гол в двубоя отбеляза Християн Петров в 57-ата минута. Повторен дебют за "червените" направи Фернандо Каранга. С успеха ЦСКА завърши зимната си подготовка с 4 победи и 2 загуби.

Проверката се игра на базата на "армейците" в Панчарево и предложи доста положения пред вратата на лидера във Втора лига. Димитър Шейтанов обаче направи хубав двубой и не позволи резултатът да набъбне.

Единствената лоша новина за Нестор Ел Маестро е контузията, която Тобиас Хайнц получи в края на срещата.

За ЦСКА първият мач след подновяването на efbet Лига ще бъде срещу Ботев Враца на 18-ти февруари на стадион "Васил Левски".

В 4-ата минута Виктор Очай отправи първия точен удар в мача. Той стреля от далечно разстояние, но не затрудни Димитър Евтимов.

В следващите минути "червените" организираха няколко атаки. До сериозна опасност пред вратата на Димитър Шейтанов обаче не се стигна.

В 22-ата минута Тобиас Хайнц изпълни статично положение. Амос Юга отклони и се получи разбъркване в наказателното поле. Фернандо Каранга изби топката от ръцете на Шейтанов и прати кълбото в мрежата. Правилно бе отсъдено нарушение срещу вратаря на Септември.

Четири минути по-късно попадение на "армейците" бе отменено заради засада. ЦСКА огранизира хубава атака. Улаус Скаршем изведе Иван Турицов на десния фланг, а той центрира към Каранга. Първоначалното изпълнение на бразилеца бе спасено от Шейтанов, но при добавката кълбото се озова в мрежата. Турицов бе в нередовна позиция и именно заради това голът бе отменен.

Натискът на "червените" продължи. В 30-ата минута Джонатан Линдсет направи хубав индивидуален пробив и топката попадна на крака на Скаршем, който от изгодна позиция прати изстрела си директно в Шейтанов.

Шест минути по-късно ЦСКА създаде още едно положение. Линдсет се озова на левия фланг и продължи към Матиас Фаетон. Той намери Тобиас Хайнц в пеналтерията. Норвежецът се освободи от защитник на Септември и стреля, но Шейтанов се отчете с прекрасна намеса.

В 39-ата минута Християн Петров се опита да намери Линдсет с дълго подаване. Шейтанов не бе убедителен и норвежкият халф го изпревари до топката. Тя попадна в Каранга и той пробва удар от въздуха. Иван Арсов успя да изчисти пред голлинията.

В началото на второто полувреме Септември организира хубава атака. Топката достигна до Очай на границата на пеналтерията. Неговият удар бе избит в корнер от Димитър Евтимов.

В 57-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Тобиас Хайнц изпълни корнер, а Християн Петров бе най-съобразителен в пеналтерията, за да прати топката в мрежата от близко разстояние.

16 минути по-късно Септември можеше да изравни. Симеон Александров отправи хубав удар, но Марин Орлинов спаси. Топката попадна в Ивайло Михайлов, но вратарят на "армейците" отново показа отличен рефлекс.

В 82-ата минута ЦСКА трябваше да стигне до второ попадение. Данило Асприля направи хубав пробив по десния фланг и центрира. Марселино Кареасо продължи към Майкъл Естрада, който от вратарското поле не успя да прати кълбото в опразнената врата, след като защитник на Септември блокира изстрела му.

Малко преди края на двубоя Тобиас Хайнц бе заменен принудително, след като получи контузия.

ЦСКА - Септември 1:0

1:0 57' - Християн Петров

Състави:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (63' - 12. Марин Орлинов), 19. Иван Турицов (73' - 20. Мартин Стойчев), 2. Юрген Матей (К) (58' - 22. Енес Махмутович), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (58' - 30. Данило Асприля), 7. Улаус Скаршем (58' - 26. Марселино Кареасо), 14. Тобиас Хайнц (86' - 3. Сейни Санянг), 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон (80' - Емануел Шакич), 9. Фернандо Каранга (58' - 29. Майкъл Естрада)

Резерви: 1. Густаво Бусато, 12. Марин Орлинов, 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг, 17. Емануел Шакич, 26. Марселино Кареасо, 20. Мартин Стойчев, 30. Данило Асприля, 29. Майкъл Естрада

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 17. Мартин Стоянов, 5. Асен Георгиев (К), 4. Иван Арсов, 8. Захари Атанасов, 13. Йордан Йорданов, 6. Виктор Очай, 16. Симеон Александров, 10. Айкут Рамадан, 24. Борислав Маринов, 7. Мартин Тошев

Старши треньор: Иван Гешев