Байерн Мюнхен сложи край на негативната си серия от два поредни мача без победа, след като разгроми Лацио с 4:1, като гост в първи двубой от 1/8-финалите на Шампионска лига. Баварците изиграха много силен мач, като диктуваха събитията на терена през по-голямата част от срещата.

Попаденията за Байерн реализираха Роберт Левандовски, Джамал Мусиала, Лирой Сане и Франческо Ачерби, който си отбеляза автогол. За домакините точен бе Хоакин Кореа. По този начин германският шампион почти обезсмисли реванша.

Ответният двубой е на 17 март на "Алианц Арена" в Мюнхен.

Лацио - Байерн 1:4
Голмайстори: 0:1 Роберт Левандовски 9', 0:2 Джамал Мусиала 24', 0:3 Лирой Сане 43', 0:4 Франческо Ачерби - авт. 46', 1:4 Хоакин Кореа 49'

В началните минути двата отбора бяха доста активни, като опитаха да овладеят средата на терена, като по този начин успеят да създадат опасни положения пред вратата на съперника, но до такива така и не се стигна.

В 6-ата минута Никлас Зюле се оказа в наказателното поле на домакините и опита да намери Роберт Левандовски. Топката обаче бе избита в последния момент от Сергей Милинкович-Савич.

Само три минути по-късно Байерн поведе. Матео Мусакио допусна грешка в отбрана и подари топката на Левандовски. Полският нападател финтира стража на домакините и на празна врата се разписа за 1:0.

Байерн продължи да натиска съперника си и в 16-ата минута създаде поредната опасност пред вратата на Лацио. Левандовски нахлу в наказателнто поле и подаде на дузпата, където бе Лирой Сане. Крилото опита да стреля ефектно с пета, но не уцели добре топката и тя стана лесна плячка за стража на домакините.

В 22-ата минута Луис Алберто навлезе в наказателното поле на Байерн и опита удар по земя, който обаче не затрудни Мануел Нойер. Секунди по-късно баварците стигнаха до втори гол. Той бе дело на Джамал Мусиала. Алфонсо Дейвис подаде на Горецка, който от своя страна намери младока на границата на наказателното поле и той с мощен удар преодоля Пепе Рейна.

В 35-ата минута Байерн бе близо до трети гол. След грешка на Пепе Рейна при изчистване напред топката попадна в Джамал Мусиала, който стреля опасно, но стражът на домакините успя да спаси.

Лацио отговори с много опасен удар от близко разстояние на Чиро Имобиле, но Мануел Нойер бе на мястото си и спаси баварците от попадение.

В 43-ата минута Байерн вкара трети гол. Кингсли Коман открадна една топка в центъра и спринтира, нахлу в наказателното поле, като стреля силно, но Рейна изби. Топката попадна на крака на Лирой Сане, който на празна врата нямаше как да сбърка.

Баварците стартираха отлично второто полувреме и стигнаха до гол още в 46-ата минута. Лирой Сане надбяга защитата на Лацио и навлезе в наказателното поле. Той опита да намери Роберт Левандовски, но Франческо Ачерби направи шпагат в опит да избие топката, но си отбеляза автогол.

Три минути по-късно Лацио върна едно попадение. Хоакин Кореа се озова на много добра позиция в наказателното поле и стреля силно, като не остави никакви шансове на Мануел Нойер.

В 63-ата минута Чиро Имобиле бе изведен на добра позиция и стреля силно от движение, но стражът на Байерн улови.

Малко по-късно Давид Алаба опита да затрудни Рейна след изпълнение на фаул, но топката мина покрай гредата на испанския вратар.

В 80-ата минута Байерн пропусна чудесна възможност да вкара пети гол. След лошо изчистване топката се озова на крака на Роберт Левандовски, който се завъртя отлично покрай бранител на Лацио, но ударът му по диагонала бе отразен от стража на "орлите".

Състави

Лацио: 25. Рейна, 4. Патрич, 6. Лукас Лейва, 10. Луис Алберто, 11. Кореа, 17. Имобиле - к, 21. Милинкович-Савич, 29. Лазари, 33, Ачерби, 37. Мусакио, 77. Марушич
Резерви: 1. Стракоша, 71. Алиа, 7. Перейра, 14. Хоед, 16. Пароло, 18. Ескаланте, 19. Лулич, 20. Кайседо, 32. Каталди, 92. Акпа-Акпро, 94. Мурики, 96. Фарес
Треньор: Симоне Индзаги

Байерн: 1. Нойер - к, 4. Зюле, 6. Кимих, 9. Левандовски, 10. Сане, 17. Боатенг, 18. Горецка, 19. Дейвис, 27. Алаба, 29. Коман, 42. Мусиала
Резерви: 39: Хофман, 8. Хави Мартинес, 13. Чупо-Мотинг, 20. Сар, 21. Ернандес, 22. Марк Рока
Треньор: Ханзи Флик

Съдия: Орел Гринфеелд (Изр)