Берое се наложи над Левски с 2:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Хуанка Пинеда даде аванс на старозагорци в 62-рата минута, а Леандро Годой удвои преднината на „зелените“ в 83-ата минута, като по този начин донесе успеха за своя тим и сложи край на празненствата за „сините“ след победата с 1:0 в дербито срещу ЦСКА.

Левски остава с 28 точки в актива си, като се свлече до 3-о място във временното класиране, след като Ботев Пловдив спечели своя мач по-рано в петък и излезе на втора позиция. Берое пък вече натрупа 20 точки в актива си, но остава на 7-о място в подреждането.

Левски започна по-активно срещата, като стигна до първия точен удар в двубоя в 8-ата минута. Фабио Лима проби през средата и отклони вляво от себе си за Майкон, който шутира с левия си крак, но Артур Мота съумя да избие.

Патрик-Габриел Галчев изведе отдясно Фабио Лима, който центрира по земя за Мустафа Сангаре. Нападателят на "сините" отправи удар в 10-ата минута, но бранител на Берое блокира изстрела на французина.

Първата по-опасна атака за Берое дойде в 13-ата минута, когато Исмаел Ферер центрира към границата на наказателното поле на Берое, където Леандро Годой овладя на гърди и стреля от воле, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Матей Маркович.

Джавад Ел Джемили отправи силен удар от средно разстояние в 25-ата минута, но топката премина покрай левия страничен стъллб на вратата на Берое.

Мустафа Сангаре получи с гръб към вратата и върна назад към Александър Колев, който продължи за Фабио Лима. Бразилецът шутира с първото си докосване в 31-вата минута, но Артур Мота парира.

Сангаре намерен с подаване в наказателното поле, но от трудна позиция нападателят шутира, а опитът му мина над напречната греда в 35-ата минута.

Ел Джемили комбинира на двойно със Сангаре, след което отпарви удар по диагонал към горния ляв ъгъл на вратата на Берое, но не успя да намери целта в 39-ата минута.

Вендерсон Цунами напредна през центъра и отправи удар от далечна дистанция в 45-ата минута, но топката премина високо над напречната греда.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Александър Колев навлезе в наказателното поле чрез дрибъл и отправи мощен удар. Артур Мота обаче демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

"Сините" продължиха да бъдат много активни и на старта на втората част. В 47-ата минута Вендерсон Цунами центрира в наказателното поле на Берое, където Мустафа Сангаре стреля с глава, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на гостите.

В 50-ата минута Артур Мота направи ново страхотно спасяване. След ново центриране на Цунами, Мустафа Сангаре стреля с глава, но бразилският страж на Берое със сетни сили успя да избие.

Първият точен удар за старозагорци в двубоя дойде в 51-вата минута, когато Исмаел Ферер навлезе в наказателното поле на Левски и шутира по земя. Матей Маркович обаче внимаваше и улови.

Джавад Ел Джемили комбинира на двойно със Сангаре и излезе на чиста позиция в 54-ата минута. Халфът на "сините" отправи силен удар, но отново последна пречка пред гола бе вратарят на Берое.

В 58-ата минута Кевин Сейхас центрира на втора греда в наказателното поле на домакините, където Лучано Скуадроне се извиси над всички и стреля с глава. Маркович бе добре позициониран и успя да спаси.

Берое успя да шокира Левски в 62-рата минута и поведе в резултата. Исмаел Ферер получи топката по дясното крило и центрира на втора греда, където Патрик-Габриел Галчев изпусна Хуанка Пинеда, който излезе на чиста позиция и с първото си докосване порази целта.

След центриране в наказателното поле на Берое в 65-ата минута, Александър Колев свали с глава към Майкон, който се опита да стреля, но Кевин Сейхас се хвърли на шпагат в краката на бразилеца. Футболистите на Левски имаха претенции за дузпа, които бяха пренебрегнати от главния арбитър Мариян Гребенчарски.

В 80-ата минута Кристиан Макун опита изстрел от далечна дистанция, но не успя да затрудни Артур Мота, който улови.

Кевин Сейхас изведе Леандро Годой зад гърба на отбраната на Левски в 83-ата минута. Кошмара излезе очи в очи с Матей Маркович и с прецизен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата матира вратаря на "сините" да отрази. Ситуацията бе дълго преразглеждана с ВАР, но в крайна сметка голът бе признат, а Берое удвои преднината си срещу Левски.

Левски – Берое 0:2

0:1 Хуанка Пинеда 62'

0:2 Леандро Годой 83'

Състави:

Левски: 44. Матей Маркович – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами (К) – 22. Патрик-Габриел Галчев (75' - 4. Кристиан Макун), 7. Фабио Лима (56' - 97. Асими Фадига), 8. Карлос Охене (75' - 17. Евертон Бала), 11. Джавад Ел Джемили (56' - 88. Марин Петков), 3. Майкон – 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре

Резерви: 99. Иван Андонов – 16. Преслав Бачев, 23. Патрик Мислович, 30. Клеман Икена, 77. Дейвид Михалев

Треньор: Станислав Генчев

Берое: 1. Артур Мота – 5. Лучано Скуадроне, 3. Хуан Пабло Саломони (К), 6. Фелипе Чакартеги – 23. Кевин Сейхас, 8. Сегундо Пачаме (80' - 24. Стефан Гаврилов), 19. Карлос Алгара, 15. Енцо Еспиноса (75' - 2. Ойер Сариеги) – 11. Исмаел Ферер (88' - 10. Франсиско Политино), 9. Леандро Годой, 17. Хуанка Пинеда (88' - 12. Винисиус Белоти)

Резерви: 96. Рубен Рендейро – 18. Стилян Русинов, 20. Мануел Монселио, 21. Алберто Салидо, 22. Мирослав Георгиев