Левски и Царско село зарадваха Черно море с равенство на ''Герена''

Лора Николаева Лора Николаева

Левски и Царско село не успяха да се победят в двубой от 30-ия кръг на efbet Лига, завършвайки 1:1. Андерсон Кордейро даде аванс на "царете" в 63-ата минута, а Борислав Цонев изравни десет минути след това от дузпа.

В първата група на втората осмица, където тимовете се борят за седмото място, с което могат да си осигурят бараж за европейските турнири, води Черно море с 42 точки. Левски са втори с 38, а Царско село с 37 е на третата позиция. Ботев Пловдив няма шанс да се бори за седмата позиция с 26 точки.

В оставащите два мача Черно море гостува на Царско село и приема Левски в последния кръг. Царско село ще гостува на Ботев Пловдив след домакинството си на "моряците".

Във втората минута Мартин Петков центрира в наказателното поле, а намесата на Джони Пласид не бе убедителна, но последва нарушение срещу стража на гостите. Две минути след това се разигра същата ситуация, но в полето на Левски - Димитър Костадинов пусна към Андерсон, но бе маркирано нарушение на бразилеца срещу вратаря на Левски.

В 13-ата минута Джони Пласид спаси изстрел с левия крак на Драган Михайлович.

В 24-ата минута Стефан Христов получи от Димитър Костадинов, справи се с няколко футболисти на Левски, но уцели напречната греда.

В 35-ата минута Патрик-Габриел Галчев качи топката на главата на Билал Бари, но мароканецът стреля над вратата на Джони Пласид. В ответната атака Димитър Костадинов стреля от границата на наказателното поле, но Микулич улови.

В 41-ата минута гредата спря и Левски. Андриан Краев стреля мощно от границата на наказателното поле, но в напречната греда.

В последните секунди на първото полувреме Андерсон Кордейро центрира в наказателното поле, но Микулич изби.

След почивката Димитър Костадинов, който извади рамото си, бе заменен от Емануил Манев.

В 50-ата минута след центриране от корнер Живко Атанасов стреля с глава, но Пласид улови.

В 52-ата минута Начо Монсалве сбърка, което позволи на Стефан Христов да играе с топката, нападателят на гостите опита пас в наказателното поле, който обаче бе блокиран от Живко Атанасов. "Червените" имаха претенции за дузпа, след като топката се удари в ръката на Атанасов, но Ивелин Занев не отсъди наказателен удар. В ответната атака и "сините" поискаха дузпа за нарушение на Попадийн срещу Здравко Димитров, но съдията отново не посочи бялата точка.

В 58-ата минута футболистите на Левски искаха втори жълт картон за Христо Попадийн, който влезе в краката на Здравко Димитров. Минута след това близнаците Цоневи се появиха на терена на местата на Андриан Краев и Здравко Димитров.

В 63-ата минута Царско село поведе в резултата с изключително красив гол на Андерсон Кордейро, който стреля от дъгата на наказателното поле. Три минути след това Емануил Манев стреля по земя, но Микулич без проблем улови.

В 68-ата минута Борислав Цонев даде пас на Драган Михайлович, но Джони Пласид се отличи с добро спасяване с крак.

В 72-ата минута Джони Пласид препъна Мартин Петков и Ивелин Занев посочи бялата точка. Зад топката застана Борислав Цонев, който прати Джони Пласид в обратния ъгъл и изравни резултата.

Две минути след попадението Пласид спаси удар на Мартин Петков.

В 75-ата минута Дилан Мертенс стреля от границата на наказателното поле, а Микулич успя да избие с върха на ръкавиците си. След корнера изпълнен от Андерсон, топката стигна до Бандаловски, който обаче бе спрян с блестящо спасяване на Микулич, а след това Дилан Мертенс стреля покрай вратата.

В 78-ата минута хърватският страж на Левски направи поредно хубаво спасяване след изстрел на Стефан Христов отблизо.

В 83-ата минута Валери Божинов се появи в игра за Левски, а малко след това се сдърпа с добрия си приятел от Царско село - Иван Бандаловски, след което Бандата получи жълт картон.

В 89-ата минута Джони Пласид не се намеси уверено след центриране от корнер, но Мартин Райнов не успя да се възползва от грешката на стража на Хаити.

В 94-ата минута невероятна намеса на Джони Пласид отказа Радослав Цонев.

Левски - Царско село 1:1 - 0:1 Андерсон Кордейро 63', 1:1 Борислав Цонев 73' (д)

Жълти картони: Драган Михайлович, Радослав Цонев, Мартин Райнов (Л), Христо Попадийн, Лъчезар Балтанов, Андерсон Кордейро, Иван Бандаловски, Лесли Де Са, Джони Пласид (ЦС)

Стартовите състави на двата тима:

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов - к, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров (59' 21. Радослав Цонев), 19. Билал Бари (83' 86. Валери Божинов),  20. Начо Монсалве, 22. Патрик-Габриел Галчев, 79. Мартин Петков (83' 88.Марин Петков), 89. Андриан Краев (59' 10. Борислав Цонев), 91. Драган Михайлович

Резерви: 13. Николай Михайлов, 10. Борислав Цонев, 21. Радослав Цонев, 41. Георги Александров, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов, 88. Марин Петков

Треньор: Живко Миланов

Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански - к, 6. Антонио Георгиев, 9.Стефан Христов, 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро (89' 7. Лесли Де Са), 14. Христо Попадийн (68' 22. Луис Педро), 20. Димитър Костадинов (46' 21. Емануил Манев), 25. Дилан Мертенс (81' 8. Панайотис Лука), 93. Иван Бандаловски, 98. Луи Нганиони

Резерви: 1. Михаил Иванов, 7. Лесли Де Са, 8. Панайотис Лука, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 44. Карим Роси

Треньор: Антони Здравков

Съдия: Ивелин Занев