Локо Сф спря добрата серия на Пирин и доближи седмото място

Кристиян Иванов Кристиян Иванов

Локомотив София се върна на победния път, след като надви Пирин Благоевград с 2:0 в двубой от 26-ия кръг на efbet Лига, игран на стадиона в квартал „Надежда“.

Домакините поведоха в първата минута на добавеното време на първата част, когато Дейвид Малембана с глава засече топката в мрежата на "орлетата" след центриране на Антонио Вутов от ъглов удар. Девет минути преди края на редовното време на мача Локо София удвои след точно реализирана дузпа от Антонио Вутов след нарушение на Иван Тасев срещу Карлос Франса.

С този успех столичните „железничари“ вече имат 37 точки на сметката си и са само на 1 от 7-ото място, където в момента е Славия. Пирин остава на 14-а позиция във временното класиране с 21 точки.

В първите минути на срещата двата отбора стояха равностойно на терена, като нито един от тях не можеше да вземе инициативата в играта. Пирин обаче владееше повече топката и опитваше повече нападения, но постепенно Локо София изравни притежанието на топката.

В 13-ата минута се стигна до много опасно положение пред вратата на благоевградчани. Карлос Франса проби през центъра, финтира Александър Дюлгеров и стреля от около 15-ина метра, но топката мина вдясно от вратата на Максим Ковальов.

Последваха малко по-добри минути за хората на Станислав Генчев, като в 20-ата минута с неточен удар се отчете Антонио Вутов.

Възпитаниците на Христо Янев не даваха много възможности на своя съперник за атаки, но и защитата на Локо София стоеше добре и атаките към Бубакар Гайе бяха малко.

В последните минути на първата част Локо София бе по-настоятелния отбор, като в 45-ата минута Антонио Вутов центрира от ъглов удар и удар с глава на Димо Бакалов бе блокиран от Раян Сенхаджи, след което топката отново напусна очертанията на терена.

При второто си центриране, Вутов намери Дейвид Малембана в наказателното поле, където централният защитник надскочи футболистите на Пирин и с глава заби топката в мрежата на гостите - 1:0 за Локо София, като това бе и последното по-интересно действие на терена за първата част.

Второто полувреме започна на не особено високи обороти, като първата добра възможност дойде в 58-ата минута, когато удар от дистанция на Мартин Райнов мина покрай десния страничен стълб на вратата на гостите.

Пирин опитваше да изгражда атаки към вратата на столичния тим, но усилията на възпитаниците на Христо Янев не се увенчаваха с успех, а същото важеше и за нападенията на Локо София.

Десет минути преди края на редовното време Карлос Франса проби отдясно, като нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Иван Тасев, което можеше да значи само едно - дузпа за Локо София.

Зад топката застана Антонио Вутов, който в 81-ата минута прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Пирин, докато Максим Ковальов се хвърли в обратния ъгъл.

След това попадение "орлетата" тръгнаха по-смело в атака в търсене на гол, но защитата пред Бубакар Гайе се справяше с натиска. До края на редовното време и продължението мачът се доиграваше и Локомотив София заслужено се поздрави с успеха.

В следващия кръг от шампионата Локомотив София ще гостува на Лудогорец, като мачът е в петък (21 април) от 18:45 часа. Пирин пък приема ЦСКА два дни по-късно от 17:45 часа.

Локо Сф – Пирин 2:0

1:0 Дейвид Малембана (45' + 1'), 2:0 Антонио Вутов (81' д.)