Лудогорец спечели лесно мача си срещу Арда и се върна на върха в efbet Лига. Двубоят завърши 2:0 за домакините, като попаденията реализираха Дан Битон и Мавис Чибота. Старши треньорът на Лудогорец бе направил сериозна ротация в своя тим, като само трима футболисти, които играха срещу ЦСКА Москва, се появиха като титуляри и срещу Арда.

Шампионите бяха пълни господари на терена през първото полувреме, когато упражни контрол на топката и не позволи на гостите да атакуват. Още в 14-ата минута Дан Битон можеше да реализира, но удара му от фаул срещна гредата над Иван Караджов. Израелецът все пак се разписа в 30-ата минута. Той получи пас от Яцек Горалски, нагласи си топката на левия крак и със силен удар я насочи към вратата. Иван Караджов не реагира по най-добрия начин, докосна топката, но действието му не бе достатъчно, за да я отклони и тя влезе в мрежата му. Лудогорец имаше още няколко ситуации, но не успя да стигне до завършващ удар.

На почивката Станислав Генчев направи смяна, като извади от игра Антон Недялков, който получи травма и включи Георги Терзиев. Гостите от Кърджали опитаха да изнесат играта по-далеч от вратата си и дори няколко пъти стигнаха в близост до вратата на Ренан. Най-чистото положение бе на Аморим, който стреля опасно, но Ренан успя да спаси. В 66-ата минута Лудогорец затвори мача, като стигна до втори гол. Яцек Горалски изведе Джордан Икоко от дясно, той върна топката към точката за изпълнение на дузпата, където бе Мавис Чибота. Той нанесе силен удар, който Иван Караджов не успя да отрази и топката отново влезе в мрежата му.
В средата на полувремето Стамен Белчев пусна в игра новото попълнение Конър Рандъл, който пристигна от Ливърпул. Англичанинът дори мошеже да се разпише в края на мача, но Ренан отново спаси.

Арда: Хасани

Лудогорец: 33. Ренан, 22. Икоко, 30. Моци, 3. Недялков (46 - 5. Терзиев), 11. Манолев, 18. Дяков, 44. Горалски, 17. Жоржиньо, 8. Битон (77 - 28. Кешеру), 88. Вандерсон (69 - 7. Бакалов), 13. Чибота

Резерви: 22. Пл. Илиев, 5. Терзиев, 6. Таута, 7. Бакалов, 12. Анисе, 28. Кешеру, 84. Марселиньо

Треньор: Станислав Генчев

Арда: 1. Караджов, 20. Лозев, 24. Хасани, 5. Гаич, 22. Кръстев, 33. Сидоел (80 - 27. Мартинов), 8. Ховсепян, 30. Аморим, 15. Мартинс, 17. Коконов (69 - 6. Рандал), 99. Василев (58 - 45. Сам)

Резерви: 91. Банков, 4. Стоев, 71. Крумов, 6. Рандал, 11. Георгиев, 27. Мартинов, 45. Сам

Треньор: Стамен Белчев

Съдия: Ивайло Стоянов