Българският шампион Лудогорец се върна към победите по време на подготвителния лагер в Турция. С красиви изпълнения разградчани победиха чешкия Сигма Оломуц с 3:1. Головете за разградчани вкараха Бърнард Текпетей, Квадво Дуа и Рик Джонатан.

Последната проверка на „орлите“ по време на лагера в южната ни съседка е срещу Млада Болеслав на 3 февруари. Седмица по-късно тимът на Георги Дерменджиев се изправя срещу ЦСКА 1948 в спор за Суперкупата на страната.

Разградчани стартираха мача добре и реализираха първата по-сериозна опасност. Създаде я Бърнард Текпетей. Футболистът с №37 проби през центъра, преодоля двама противници и стреля с левия крак в близкия ъгъл. Вратарят на Сигма не успя да реагира достатъчно бързо и топката навести мрежата му.

Десетина минути по-късно Сигма изравни след статично положение. Защитата на „орлите“ бе разконцентрирана при центриране отдясно. Топката беше отклонена на близката греда, а централният нападател Лукаш Юлис от непосредствена близост нямаше как да пропусне.

В 33-ата минута футболист на Сигма си освободи пространство пред наказателното поле на Лудогорец и стреля по земя. Серджио Падт съумя да реагира и улови.

В ответната атака 12-кратните шампиони на България си възвърнаха преднината. Текпетей се впусна по десния фланг и навлезе в наказателното поле. От аутлинията той намери Квадво Дуа. Таранът се беше позиционирал на границата на вратарското поле и отигра с едно докосване – 2:1.

В началото на втората част Текпетей пробва късмета си с удар от центъра. Опитът му да прехвърли вратаря на Сигма не бе успешен.

Малко след това имаше спречкване между футболистите. Текпетей тръгна да излиза от терена, но беше разубеден от съотборниците си.

Текпетей продължаваше да създава много неприятности за Сигма. В 58-ата минута негов удар премина на сантиметри покрай целта.

Лудогорец определено контролираше събитията на терена след почивката. Четвърт час преди края „орлите“ на два пъти бяха близо до трети гол. Тодор Неделев стреля директно от пряк свободен удар, но вратарят на чехите успя да боксира. При последвалия корнер Нареси отправи удар с глава, но стражът отново се намеси блестящо.

В 87-ата минута той беше безпомощен. Страхотен удар на Рик Джонатан от дъгата на наказателното поле го матира. До края резултатът се запази непроменен.

Лудогорец - Сигма Оломуц 3:1

1:0 Бърнард Текпетей 9', 1:1 Лукаш Юлис 17', 2:1 Квадво Дуа 34', 3:1 Рик Джонатан 87'

Лудогорец: 1. Серджио Падт - 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 61. Диниш Алмейда,  17. Сон - 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси, 88. Тодор Неделев - 37. Бърнард Текпетей, 9. Квадво Дуа, 77. Кайо Видал

Треньор: Георги Дерменджиев

Бивш треньор на Лудогорец гледа ''орлите'' в Турция (ВИДЕО)