Лудогорец записа първа загуба на турска земя по време на подготвителния си лагер. “Орлите” допуснаха поражение с 1:3 от чешкия Теплице, въпреки че поведоха в резултата в 14-ата минута след гол на Руан Круз.

Теплице изравни още през първата част, а в самото начало на втората, чехите отбелязаха две бързи попадения, с които направиха пълен обрат.

Лудогорец можеше да върне интригата в срещата в 66-ата минута, след като разградчани получиха дузпа. Зад топката застана Круз, но изпълнението му не бе добро и вратарят на Теплице спаси.

В първите си две срещи на турска земя, "орлите" записаха две победи - 3:0 срещу Олимпия Любляна и 3:1 срещу Ракув.

Следващата проверка за тима на Георги Дерменджиев ще бъде срещу Сигма Оломоуц на 31-и януари.

Първоначално Франко Русо трябваше да започне като титуляр, но преди старта на срещата бе заменен от Атанас Пемперски.

В 12-ата минута Лудогорец отправи първия си точен удар в мача. Спас Делев намери Рик Джонатан в наказателното поле и той стреля, но изпълнението му бе спасено от Ричард Лудха.

Две минути по-късно отборът на Георги Дерменджиев поведе. Руан Круз и Якуб Пьотровски направиха хубаво двойно подаване, което остави нападателя сам срещу вратаря на чешкия отбор. Круз показа голямо самочувствие и копна топката над Лудха.

В 26-ата минута Теплице можеше да изравни. Играч на чешкия отбор успя да центрира хубаво от десния фланг и сложи топката на главата на Абдала Гнинг, но Симон Слуга показа отличен рефлекс и изби.

Четири минути по-късно Теплице стигна до изравнителен гол. След разбъркване в наказателното поле, топката попадна в краката на Петр Хронек, който стреля. При изпълнението му се получи рикошет, който не остави шансове на Слуга.

Броени секунди след подновяването на играта през второто полувреме, чешкият отбор стигна до второ попадение. Абдала Гнинг бе оставен сам срещу Слуга и прати технично удара си покрай вратаря на Лудогорец.

Само минути след това Теплице отбеляза трети гол, като отново Гнинг бе точен. Той се възползва от грешка на Атанас Пемперски.

В 66-ата минута Лудогорец пропусна дузпа. Рик Джонатан центрира към Матиас Тисера в наказателното поле и защитник на Теплице игра с ръка. Зад топката застана Руан Круз, който прати удара си в долния десен ъгъл, но Лудха спаси без особени проблеми.

Две минути по-късно чехите можеха да вкарат четвърти гол. Играч на Теплице стреля директно от пряк свободен удар, но изпълнението му срещна десния страничен стълб на вратата на "орлите".

Дерменджиев: Нищо, има такива мачове, това е добър урок за момчетата от школата

Лудогорец - Теплице 1:3

1:0 14' - Руан Круз

1:1 30' - Петр Хронек

1:2 46' - Абдала Гнинг

1:3 47' - Абдала Гнинг

Състави:

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 26. Сонко Сундберг, 20. Атанас Пемперски, 14. Дени Групер, 6. Якуб Пьотровски (К), 30. Педро Нареси, 88. Тодор Неделев, 7. Рик Джонатан, 99. Руан Круз, 90. Спас Делев

Треньор: Георги Дерменджиев

Теплице: 33. Ричард Лудха, 2. Алберт Лабик, 7. Даниел Фила, 15. Петр Хронек, 18. Неманя Мичевич, 20. Даниел Трубач, 21. Якуб Кристан, 23. Лукаш Маречек, 25. Абдала Гнинг, 27. Онджей Кричфалуши, 28. Ян Кнапик