Интер се наложи над Милан с 2:0 на „Сан Сиро“ в първия полуфинален двубой между двата отбора в Шампионска лига. „Нерадзурите“ взеха безценен аванс в първото „Дерби дела Мадонина“ в Шампионска лига от 18 години насам, след като успяха да вкарат две попадения в рамките на три минути през първото полувреме. Един Джеко и Хенрих Мхитарян реализираха двата гора за Интер в първото дерби на Милано във фазата на полуфиналите в Шампионска лига от 20 година насам.

Реваншът между „нерадзури“ и „росонери“ е на 16 май от 22:00 часа.

Срещата започна с натиск от страна на Интер. "Нерадзурите" стигнаха до първото попадение в двубоя още в 8-ата минута, когато Хакан Чалханоглу центрира в наказателното поле, а Един Джеко изпревари Давиде Калабрия, за да прати топката в мрежата на "росонерите".

След само три минути игра Интер разгърна по страхотен начин своя контраатака по левия фланг, където Федерико Димарко напредна с топката в крата, след което подаде към границата на наказателното поле. Там необезпокояван  Хенрих Мхитарян навлезе от втора позиция и се озова очи в очи срещу Менян, след което шутира в средата на вратата, за да удвои аванса на "нерадзурите".

Чалханоглу шутира от далечна дистанция в 16-ата минута, но ударът му рикошира право в десния страничен стълб. Последва центриране към Димарко, който свали топката за Николо Барела. Халфът шутира от близко разстояние, но Майк Менян отрази, последва добавка на Димарко, но топката прелетя над напречната греда.

На старши треньора на Милан Стефано Пиоли му се наложи да направи принудителна промяна в 18-ата минута, тъй като Исмаел Бенасер получи травма, а неговото място зае Жуниор Месиас.

Лаутаро Мартинес комбинира с Джеко в 23-ата минута, а босненецът се справи с Фикайо Томори и шутира от малкия пенал, но не успя да намери очертанията на вратата.

Браим Диас изведе Жуниор Месиас в 29-ата минута по дясното крило на нападението на Милан. Бразилецът продължи за Давиде Калабрия, който се опита да стреля елегантно с пета, но ударът му не бе точен.

Лаутаро Мартинес се справи със Симон Кяер и Фикайо Томори, а в последствие първият го дръпна леко през кръста в наказателното поле, заради което Хесус Хил Мансано посочи бялата точка в 31-ата минута. Испанският рефер бе привикан от VAR съдията Ернандес Ернандес да преразгледа положението, след което арбитърът промени решението си.

След рикошет в наказателното поле на Милан в 33-ата минута топката попадна в краката на Лаутаро Мартинес, който шутира от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

До края на първото полувреме двубоят бе двуостър, но опасно положение пред някоя от двете врати не се стигна.

Милан започна по-агресивно в началните минути на второто полувреме. Браим Диас шутира от границата на наказателното поле в 49-ата минута, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Андре Онана в 49-ата минута.

Сандро Тонали подаде зад гърба на отбраната на Интер, оставяйки Жуниор Месиас на чиста позиция в 51-ата минута. Бразилецът овладя и шутира, но не успя да намери очертанията на вратата.

Браим Диас проби отляво в наказателното поле на Интер в 63-ата минута и продължи за Оливие Жиру, който върна за Сандро Тонали. Халфът засече от границата на пеналтерията, но ударът му бе право в десния страничен стъл.

Матео Дармиан бе намерен от свой съотборник в наказателното поле, след което шутира от близко разстояния, но в последния момент Малик Тиау се намеси и изби топката в 74-ата минута на двубоя.

В последния четвърт час от редовното време темпото бе твърде ниско и така не се стигна до опасност пред Майк Менян и Андре Онана.

Милан – Интер 0:2

0:1 Един Джеко 8'

0:2 Хенрих Мхитарян 11'

Милан: 16. Майк Менян – 2. Давиде Калабрия (К) (82' 20. Пиер Калулу), 24. Симон Кяер (60' 28. Малик Тиау), 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес – 33. Раде Крунич, 8. Сандро Тонали, 4. Исмаел Бенасер (18' 30. Жуниор Месиас) – 56. Алексис Салемакерс (60' 27. Дивок Ориги), 9. Оливие Жиру, 10. Браим Диас (82' 32. Томасо Побега)

Резерви: 83. Антонио Миранте, 92. Лапо Нава, 5. Фоде Бало-Туре, 12. Анте Ребич, 46. Матео Габиа, 90. Шарл Де Кетеларе

Старши треньор: Стефано Пиоли

Интер: 24. Андре Онана – 95. Алесандро Бастони, 15. Франческо Ачерби, 36. Матео Дармиан – 32. Федерико Димарко (70' 6. Стефан де Фрай), 23. Николо Барела, 20. Хакан Чалханоглу (77' 5. Роберто Галярдини), 22. Хенрих Мхитарян (62' 77. Марсело Брозович), 2. Дензел Дъмфрис – 9. Един Джеко (70' 90. Ромелу Лукаку), 10. Лаутаро Мартинес (77' 11. Хоакин Корея)

Резерви: 1. Самир Ханданович, 21. Алекс Кордас, 8. Робин Гозенс, 12. Раул Беланова, 14. Кристиян Аслани, 33. Данило Д’Амброзио, 46. Матиа Дзаноти