ЦСКА победи Бохемианс с 2:1 в последната си контролна среща по време на лагера си в Турция. Точни за “армейците” бяха Дюкенс Назон и Матиас Фаетон. Чешкият отбор върна едно попадение в края на двубоя.

Така "червените" завършиха подготвителния си лагер с две победи и две загуби. Успехът на ЦСКА можеше да бъде по-убедителен, но Назон и Джонатан Линдсет се отчетоха с големи пропуски.

За "армейците" предстои още една проверка преди старта на първенството. Тя ще бъде срещу лидера във Втора лига, Септември София, като тогава ще бъде представен официално и съставът на "червените".

В 5-ата минута Бохемианс изпълни корнер. Димитър Евтимов не се намеси убедително и футболист на чешкия отбор прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

Красива съдийка вдига байрака на ЦСКА – Бохемианс (ВИДЕО)

Четири минути по-късно Тобиас Хайнц стреля от далечно разстояние, но вратарят Райхел успя да се намеси.

В 9-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Матиас Фаетон изведе Дюкенс Назон в наказателното поле. Хаитянинът преодоля стража на Бохемианс и прати топката в мрежата.

Четири минути по-късно Назон можеше да отбележи втори гол. Той отне топката от бранител на чехите и остана сам срещу Райхел. Нападателят отново се опита да излъже вратаря, но този път стражът на Бохемианс се намеси.

В 25-ата минута Нестор Ел Маестро извърши принудителна смяна, след като Емануел Шакич получи контузия. На негово място се появи Улаус Скаршем.

13 минути по-късно "червените" организираха хубава атака. Юрген Матей намери Иван Турицов на десния фланг. Крайният бранител центрира и намери Назон, който от близко разстояние не успя да нацели вратата.

В 52-ата минута "армейците" стигнаха до второ попадение. Матей изведе Фаетон, който с хубави индивидуални действия си освободи пространство за удар и след изстрел с левия крак не остави шансове на вратаря.

Секунди след това ЦСКА можеше да отбележи трети гол. Назон показа хубава техника и остана очи в очи със стража на Бохемианс. Хаитянинът се опита да прехвърли Райхел, но изпълнението му бе неточно.

В 56-ата минута "червените" създадоха още една опасност. Джонатан Линдсет остана сам срещу вратаря, но прати удара си в тялото на Райхел.

12 минути по-късно Бохемианс можеше да върне едно попадение. Тибо Вион направи голяма грешка и сервира топката на крака на футболист на чешкия отбор, но появилият се като резерва Густаво Бусато се намеси.

В 73-ата минута чехите създадоха още едно положение, но удар на играч на тима премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Бусато.

В последните 15 минути на двубоя Нестор Ел Маестро смени схемата на игра на ЦСКА и тимът заигра с 5-4-1, вместо обичайното 4-4-2.

В 82-ата минута Бохемианс върна едно попадение. Матиас Козак бе оставен непокрит в наказателното поле и преодоля Бусато с прецизен удар в десния ъгъл.

Малко след това Дюкенс Назон бе заменен от Сейни Санянг, като нападателят сам поиска да напусне терена, след като почувства неразположение.

Четири минути преди края на редовното време на двубоя Станислав Шопов напредна по левия фланг и центрира. Той намери Улаус Скаршем, който овладя на гърди и стреля веднага, но изстрелът му бе спасен от вратаря на Бохемианс.

Ел Маестро: Подобряваме се ден за ден, мач за мач (ВИДЕО)

Стоичков, Велинов, Роналдиньо и Рамос – кои са футболните идоли на играчите на ЦСКА (ВИДЕО)

Футболните предизвикателства! Иван Тилев към Иван Турицов: С левия крак! (ВИДЕО)

Ден 10: Зингаревич, Филипов, Костов и победа на Левски (ВИДЕО)

Филипов за новия стадион, багерите, Георги Йомов и психоложката на ЦСКА (ВИДЕО)

Филипов: Каранга скоро ще е готов, Назон и Пафос не се уточниха взаимно, Стойчев е отличен футболист (ВИДЕО)

Филип Филипов: Не е даденост да играеш в ЦСКА, с Черно море в битката за титлата ще има повече истински мачове (ВИДЕО)

ЦСКА - Бохемианс 2:1

1:0 9' - Дюкенс Назон

2:0 52' - Матиас Фаетон

2:1 82' - Матиас Козак

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (К), 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 17. Емануел Шакич, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 9. Дюкенс Назон

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Бохемианс: 12. Райхел, 6. Беран, 7. Хубс, 10. Матушек, 14. Кадлец, 17. Хала, 19. Коварик, 22. Вондра, 28. Хулка, 33. Прекоп, 34. Крапка

Старши треньор: Ярослав Весели