Лудогорец претърпя най-тежката си загуба в историята, след като допусна поражение от Нордселанд с 1:7 в мач от група H на Лигата на конференциите. През целия двубой българският шампион игра безобразно. Головете за домакините започнаха още във втората минута, когато Ингвартсен отбеляза от дузпа. "Орлите" успяха да изравнят шест минути по-късно, след като на свой ред получиха 11-метров наказателен удар.

В 11-ата минута Серджио Падт допусна кошмарна грешка, която позволи на Нордселанд отново да поведе, а след това датчаните не погледнаха повече назад и отбелязаха още пет попадения. Победата изкачи датския отбор на второто място в групата. Лудогорец е трети със същия актив.

Срещата започна по кошмарен начин за българския шампион. След центриране от ъглов удар и изстрел с глава на футболист на домакините, топката срещна ръката на Руан Секо и бе отсъдена дузпа за домакините, която бе реализирана от Маркус Ингвартсен.

В 5-ата минута Секо можеше да поправи грешката си, но не успя да преодолее Андреас Хансен.

Три минути по-късно Лудогорец също получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар след нарушение срещу Секо, а зад топката застана Оливие Вердон, който заблуди вратаря на домакините.

Радостта за българксия шампион бе кратка, след като в 11-ата минута Нордселанд отново поведе след груба грешка на Серджио Падт, от която се възползва Ибрахим Осман.

В 31-ата минута Даниел Свенсон изпълни корнер и намери Йепе Тверсов, който отклони топката към долния десен ъгъл на Падт за 3:1.

Българският шампион капитулира само две минути по-късно, след като датчаните се възползваха от грешка на Лудогорец в защита. Най-съобразителен бе Бенямин Нигрен.

В 37-ата минута Якуб Пьотровски намери Кайо Видал на границата на наказателното поле, но ударът на бразилеца мина покрай вратата на домакините.

В добавеното време Осман отправи опасен удар към вратата на българския шампион, който мина малко над напречната греда на вратата, пазена от Падт. С последното действие за първата част, Пьотровски намери Видал на добра позиция, но изстрелът му попадна в ръцете на Хансен.

В 53-ата минута Бернард Текпетей отправи коварен удар от границата на наказателното поле, но Хансен се намеси без особени проблеми. 10 минути по-късно Нордселанд можеше да отбележи пети гол. Ударът на Ингвартсен с пета бе спасен от Падт.

В 68-ата минута Нордселанд поведе с 5:1, след като Сон си вкара автогол. Шест минути по-късно домакините вкараха шести гол, а Нигрен отбеляза втория си гол в мача.

В 86-ата минута Кристиан Расмусен отбеляза седмото попадение за датчаните. Мадс Хансен стреля, ударът му се отби в Оливие Вердон и заблуди Падт. Топката попадна в нападателя на домакините, който отбеляза само няколко секунди, след като се появи на терена.

Петев: Срам! Все едно играхме срещу Манчестър Сити

Капитанът на Лудогорец от историческия мач: Чувстваме се засрамени, вкараха ни лесни голове, извинявам се на феновете

Девическият отбор на Нордселанд пръв на опашката за фен магазина на тима (ВИДЕО)

Нордселанд - Лудогорец 7:1

1:0 - 2' Маркус Ингвартсен

1:1 - 8' Оливие Вердон

2:1 - 11' Ибрахим Осман

3:1 - 31' Йепе Тверсов

4:1 - 33' Бенямин Нигрен

5:1 - 68' (АГ) Сон

6:1 - 74' Бенямин Нигрен

7:1 - 86' Кристиан Расмусен

Норселанд: 13. Андреас Хансен, 23. Оливер Виладсен, 4. Киан Хансен (К) (73' - 19. Лукас Хей), 39. Адамо Нагало, 5. Мартин Фрезе, 27. Даниел Свенсон (73' - 8. Андреас Шелдеруп), 6. Йепе Тверсов (64' - 10. Мохамед Диоманде), 29. Марио Доргелес, 14. Ибрахим Осман (73' - 11. Мадс Хансен), 7. Маркус Ингвартсен (85' - 17. Кристиан Расмусен), 9. Бенджамин Нигрен

Резерви: 25. Карлйохан Ериксон 8. Андреас Шелдеруп, 10. Мохамед Диоманде, 11. Мадс Хансен, 12. Роко Асконе, 15. Ерик Марксен, 17. Кристиан Расмусен, 19. Лукас Хей, 21. Зидан Сертдемир, 30. Йонас Йенсен-Абю, 40. Конрад Хардер, 42. Кере Барслунд

Старши треньор: Йоханес Торуп

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 6. Якуб Пьотровски, 11. Мунир Шуиар (71' - 10. Матиас Тисера), 8. Клод Гонсалвеш (46' - 30. Педро Нареси), 77. Кайо Видал (64' - 90. Спас Делев), 37. Бернард Текпетей (К) (64' - 64. Доминик Янков), 99. Руан Секо (71' - 90. Спас Делев)

Резерви: 12. Симон Слуга, 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 30. Педро Нареси, 88. Тодор Неделев, 82. Иван Йорданов, 10. Матиас Тисера, 22. Франко Русо, 90. Спас Делев, 64. Доминик Янков