ЦСКА приключи с победа предсезонния си лагер в Австрия. „Армейците“ сразиха с 2:1 местния ВШГ Тирол в контролна среща, изиграла се на стадиона в град Нойщифт.

В решаващ фактор за победата се превърнаха двама от големите таланти на столичани – Илиан Антонов и Павел Жабов. Двамата изработиха победния гол в 90-ата минута. Антонов направи страхотен рейд и подаде към Жабов, който от чиста позиция нямаше как да пропусне.

През първата част двата отбора си размениха по едно попадение. Точен за софиянци беше Марселино Кареасо, но Ник Прелец изравни за австрийците.

Преди почивката ЦСКА изглеждаше притеснително в отбрана и само страхотните намеси на Димитър Евтимов запази равенството. За началото на второто полувреме в игра влезе един от новите Браян Кордоба. В неофициалния си дебют бранителят остави страхотно впечатление и до голяма степен той реши проблемите на ЦСКА в защита.

Нападателят Майкъл Естрада също записа първи минути с червената фланелка, като си пролича, че не се намира в най-добрата възможна форма.

Утре „армейците“ се прибират на родна земя и продължават подготовката си за старта на efbet Лига. Новият сезон в българския шампионат започва през следващата седмица.

Равносметката за ЦСКА от летния лагер в Австрия е три победи – срещу Базел, Ботошани, Тирол и една загуба от азерския първенец Карабах.

Софиянци определено влязоха по-добре в мача с Тирол. Още във 2-рата минута добра комбинация между Амос Юга и Жираир Шагоян доведе до остро центриране по земя в наказателното поле. Тобиас Хайнц дебнеше, но защитник изчисти пред погледа му. При последвалия корнер Майкъл Естрада стреля неточно с глава.

В 7-ата минута „червените“ направи бърз преход от защита в атака и успяха да излязат напред в резултата. Марселино Кареасо навлезе в наказателното поле необезпокояван и с плътен удар в близкия ъгъл не остави шансове на вратаря Стейскал.

Седем минути по-късно отбраната на ЦСКА се пропука сериозно. Димитър Евтимов трябваше да се намесва на два пъти. Стражът отрази първия удар посока вратата му. Топката обаче остана във владение на Тирол. Прелец преодоля Сейни Санянг и стреля от малък ъгъл. Евтимов с крак спаси, а Енес Махмутович изчисти пред погледа на Букса.

В 18-ата минута Амос Юга подцени една ситуация и Тирол получи шанс за изравнително попадение. Мюлер стигна до топката в наказателното поле и отклони към Букса. Евтимов за пореден път демонстрира перфектна реакция.

Секунди по-късно вратарят на „червените“ спря и Прелец. Деветката на австрийците се опита да го преодолее от малък ъгъл.

В 27-ата минута Тирол възстанови равенството. Ник Прелец беше изведен зад защитата на ЦСКА. Нападателят счупи кръста на Санянг с няколко финта и с удар по земя нямаше как да пропусне да вкара – 1:1.

Десетина минути след това Евтимов спаси сигурен гол. Огринец се озова очи в очи с него, но вратарят изби с крак. Проблемите за ЦСКА в защита бяха сериозни в тези минути.

В 37-ата Букса стреля от дъгата на наказателното поле. Евтимов внимаваше и се справи и в тази ситуация.

В самия край на първото полувреме Тирол получи пряк свободен удар. Топката беше заложена на границата на наказателното поле. Щумбергер елегантно я завъртя над стената, а със сетни усилия Евтимов успя с върха на пръстите си да я отклони над напречната греда.

В 52-рата минута ЦСКА оцеля като по чудо. На два пъти Яник Вьотер имаше страхотен шанс да порази вратата, пазена от Густаво Бусато. И в двете ситуации той не беше точен.

Три минути по-късно Шагоян изведен в коридор Марк-Емилио Папазов. Младокът не успя да залъже вратаря и от аутлинията потърси Кареасо. Само че той не съумя да нанесе удар, въпреки че беше на чиста стрелкова позиция.

В ответната атака гредата спаси „армейците“. Защитата на ЦСКА се пропука. Успореден на голлинията пас беше засечен от нападателя на австрийците Джъстин Форст. С известна доза късмет Бусато реагира инстинктивно и отклони топката в дясната греда, след което тя се върна при него и стражът я улови.

В 73-тата минута Йоханес Нашбергер пробва удар от средна дистанция. Не се наложи на Бусато да се намесва, защото топката излезе в аут.

Три минути преди края Илиан Антонов си нагласи топката на левия крак и стреля от дъгата на наказателното поле, но много неточно.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Илиан Антонов затвърди чудесните впечатления от последните контролни срещи, като именно юношата на ЦСКА изработи победния гол. Антонов демонстрира скорост по десния фланг, преодоля няколко защитници и намери Павел Жабов. За него остана по-лесното - да вкара от близко разстояние.

ЦСКА - Тирол 2:1

1:0 Марселино Кареасо 7', 1:1 Ник Прелец 27', 2:1 Павел Жабов 90'

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (Густаво Бусато 46'), 4. Мено Кох – К (Християн Петров 62'), 20. Асен Дончев (Иван Турицов), 22. Енес Махмутович (Браян Кордоба 46'), 3. Сейни Санянг (Александър Бучков 46'), 21. Амос Юга (Илиан Антонов), 7. Джонатан Линдсет (Станислав Шопов 46'), 26. Марселино Кареасо (Симеон Александров 72'), 14. Тобиас Хайнц (Павел Жабов 72'), 10. Жирайр Шагоян (Тибо Вион 63'), 29. Майкъл Естрада (Марк-Емилио Папазов 46')

Резерви: 12. Марин Орлинов, 1. Густаво Бусато, 2. Браян Кордоба, 16. Тибо Вион, 30. Александър Бучков, 13. Илиан Антонов, 19. Иван Турицов, 16. Георги Чорбаджийски, 6. Християн Петров, 18. Симеон Александров, 8. Станислав Шопов, 27. Павел Жабов, 24. Марк-Емилио Папазов

Треньор: Саша Илич

Тирол: 40. Стейскал, 14. Ранхер, 5. Бакер, 26. Щумбергер, 44. Шулц, 4. Мюлер, 6. Зулцбахер, 7. Кронбергер, 98. Огринец, 9. Прелец, 11. Букса