Фейенорд взе минимален аванс срещу Рома, спечелвайки първия четвъртфинален мач от Лига Европа с 1:0 на „Де Кайп“. Единственото попадение в двубоя реализира Матс Вийфер в началото на второто полувреме. В края на първата част Лоренцо Пелегрини изпусна дузпа.

Старши треньорът Жозе Моуриньо имаше много проблеми с контузени футболисти в хода на двубоя, тъй като Пауло Дибала, Лоренцо Пелегрини и Тами Ейбрахам бяха сменени заради различни травми.

Първата опасна ситуация в мача бе в 20-ата минута пред вратата на Джъстин Байлоу. Пауло Дибала стреля от фал от около 20 метра, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Пауло Дибала получи разтежение и бе заменен принудително в 26-ата минута от Стефан Ел Шаарауи.

Само няколко секунди, след като се появи на терена Ел Шаарауи получи отличен извеждащ пас зад гърба на отбраната на Фейенорд и стреля, но над напречната греда на вратата на Джъстин Байлоу. В последствие бе маркирана и засада на Ел Шаарауи.

Фейенорд организира много добра атака в 29-ата минута. Себастиан Шимански получи добър пас между линиите и излезе на добра позиция, след което стреля от границата на наказателното поле на Рома, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Руи Патрисио.

Три минути по-късно Матс Вийфер подаде на Лутшарел Хеертрайда, който получи малко пространство в наказателното поле на Рома и стреля, но над напречната греда на вратата на Руи Патрисио в аут.

Фейенорд организира добра атака в 39-ата минута. Хартман подаде на Хименес, който продължи за Шимански, а той стреля от границата на наказателното поле на Рома, получи се рикошет, а топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Руи Патрисио.

Съдията Санчес Мартинес свири дузпа за Рома в 42-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Фейенорд топката се удари в ръката на Вийфер. След това Джанлука Манчини се опита да вкара топката във вратата на Байлоу, но той спаси. След това съдията Санчес Мартинес се намеси и посочи бялата точка.

Лоренцо Пелегрини изпълни наказателния удар, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Байлоу.

Фейенорд поведе с 1:0 в 54-ата минута. Усама Идриси надигра Залевски. Идриси преодоля Залевски, навлезе в наказателното поле, след което извади топката към Матс Вийфер, а той стреля от въздуха, заби топката в терена, тя отскочи, след което премина над главата на Алиреза Джаханбакш и влетя в долния десен ъгъл на вратата на Руи Патрисио.

Тами Ейбрахам получи контузия в дясното рамо в 58-ата минута и бе заменен принудително от Андреа Белоти.

Рома бе много близо до това да изравни резултата в 63-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Фейенорд Рожер Ибаньес стреля с глава, след това Усама Идриси изби топката от голлинията, тя след това се удари в напречната греда и бе доизбита от Давид Ханцко.

Оркун Кюкчю стреля остро от пряк свободен удар в 68-ата минута, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Руи Патрисио.

Кюкчю отправи много опасен удар в 76-ата минута, но топката премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Патрисио. Няколко секунди по-късно Игор Пайшао тества Патрисио, но вратарят на Рома бе на мястото си и спаси.

Вайналдум отправи тежък удар по посока на вратата на Фейенорд от дъгата на наказателното поле в 87-ата минута, но топката прелетя над напречната греда в аут.

Така Фейенорд взе минимален аванс от един гол преди реванша на "Олимпико", който е след седмица.

Фейенорд - Рома 1:0

1:0 Матс Вийфер 54'

Фейенорд: 1. Джъстин Байлоу – 4. Лутшарел Хеертрайда, 18. Гернот Траунер, 33. Давид Ханцко, 5. Куилиндши Хартман – 10. Оркун Кюкчю, 20. Матс Вийфер, 17. Себастиан Шимански – 7. Алиреза Джаханбакш (71' - 9. Данило Перейра), 29. Сантиаго Хименес (83' - 15. Маркос Лопес), 26. Усама Идриси (64' - 14. Игор Пайшао)

резерви: 21. Офир Марсиано, 22. Тимон Веленройтер, 2. Маркус Педерсен, 6. Якоб Расмусен, 11. Джавайро Дилросун, 25. Мохамед Таабуни, 28. Нерайшо Касанвирьо, 30. Есекиел Булауде, 48. Антони Миламбо

старши треньор: Арне Слот

Рома: 1. Руи Патрисио – 23. Джанлука Манчини, 6. Крис Смолинг, 3. Рожер Ибаньес - 59. Никола Залевски, 4. Браян Кристанте, 7. Лоренцо Пелегрини (46' - 25. Джорджиньо Вайналдум), 8. Неманя Матич, 37. Леонардо Спинацола (84' - 19. Зеки Челик) – 21. Пауло Дибала (26' - 92. Стефан Ел Шаарауи) – 9. Тами Ейбрахам (58' - 11. Андреа Белоти)

резерви: 63. Пиетро Боер, 99. Миле Свилар, 14. Диего Йоренте, 20. Мохамед Камара, 24. Мараш Кумбула, 52. Едоардо Бове, 62. Кристиан Волпато, 68. Бенямин Тахирович

старши треньор: Жозе Моуриньо