Реал Мадрид взе аванс от два гола, спечелвайки с 2:0 срещу Челси в първия четвъртфинален мач от Шампионска лига, който се игра на „Сантиаго Бернабеу“. Головете за „кралете“ вкараха Карим Бензема и Марко Асенсио. „Сините“ завършиха двубоя с човек по-малко, след като в 59-ата минута Бен Чилуел бе изгонен с директен червен картон. Така „кралете“ имат много добър аванс преди реванша на „Стамфорд Бридж“, който е следващата седмица.

Челси организира бърза контраатака във 2-ата минута. Канте подаде към Стърлинг, който пусна отличен пас към Жоао Феликс, а той напредна, но в последния момент бе затворен от Едер Милитао. Феликс стреля, но Тибо Куртоа спаси и изби топката в корнер.

Карим Бензема размени подавания с Винисиус в 12-ата минута в наказателното поле на Челси, след което французинът стреля от малък ъгъл, а Кепа Арисабалага спаси.

Реал Мадрид поведе с 1:0 в 21-ата минута. Винисиус получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Челси от Дани Карвахал. Бразилецът изпревари Уесли Фофана и отклони топката, Кепа Арисабалага успя да се намеси и да спаси. След това при добавката Карим Бензема не пропусна да вкара отблизо в опразнената врата.

Челси можеше да изравни резултата веднага. В 23-ата минута след подновяването на играта Канте подаде на Рийс Джеймс, който преодоля Камавинга и центрира в наказателното поле на Реал Мадрид, където Стърлинг изпревари Едер Милитао и стреля, но Тибо Куртоа направи страхотно спасяване, избивайки в корнер.

Реал Мадрид можеше да направи резултата 2:0 в 25-ата минута. Винисиус отново демонстрира своята скорост, преодолявайки Фофана, след което отблизо стреля покрай Кепа Арисабалага, но Тиаго Силва успя да избие топката пред голлинията.

Девет минути по-късно Карим Бензема изведе Родриго на много добра позиция в наказателното поле на Челси, а той стреля, но Кепа Арисабалага спаси. Карим Бензема отправи удар от дистанция в 36-ата минута, но право в ръцете на Кепа Арисабалага.

Лука Модрич центрира в наказателното поле на Челси в 40-ата минута, след което Дейвид Алаба с тила си продължи топката по посока на вратата на Челси, Кепа Арисабалага спаси.

Уесли Фофана допусна груба грешка в 44-ата минута и загуби топката от Федерико Валверде. Уругваецът напредна, след което стреля от границата на наказателното поле на Челси, но Кепа Арисабалага уверено спаси.

Челси разигра топката в наказателното поле на Реал Мадрид в 47-ата минута. Жоао Феликс стреля, но Тибо Куртоа бе изключително убедителен и спаси.

Футболистите на Реал Мадрид направиха много добра комбинация в 50-ата минута. Винисиус проби през Рийс Джеймс и стигна до аутлинията, след което подаде към Карим Бензема, а той пусна към Лука Модрич, който стреля от удобна позиция, но над напречната греда в аут.

Калиду Кулибали получи контузия и бе сменен принудително в 55-ата минута от Марк Кукурея.

Челси остана с човек по-малко на терена в 59-ата минута, когато Бен Чилуел бе изгонен с директен червен картон от рефера Франсоа Летесие. Федерико Валверде пусна пас зад гърба на отбраната на Челси към Родриго, който се измъкна и излизаше сам срещу Кепа Арисабалага, но Чилуел го задържа за ръката и го свали на земята точно пред наказателното поле.

Дейвид Алаба стреля от прекия свободен удар в 61-ата минута, но Кепа Арисабалага спаси.

Реал Мадрид удвои своята преднина в 74-ата минута. Лука Модрич изпълни късо корнера, подавайки на Тони Кроос, а той продължи към Винисиус. Бразилецът след това подаде на Марко Асенсио, който стреля от границата на наказателното поле на Челси, топката премина между краката на Фофана и влетя в долния десен ъгъл на вратата на Кепа Арисабалага.

Тони Кроос подаде към Марко Асенсио, който стреля от около 20 метра в 79-ата минута, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Кепа Арисабалага.

Във втората минута на добавеното време на мача Валверде подаде към Алаба, а той центрира в наказателното поле на Челси, където Кепа Арисабалага изби топката, но право на главата на Бензема, който стреля, но над напречната греда в аут.

В третата минута на добавеното време на двубоя Кукурея центрира в наказателното поле на Реал Мадрид, където Маунт получи чудесна възможност и стреля, но Рюдигер се хвърли на решаващ шпагат и успя да блокира удара му.

Реал Мадрид може да съжалява, че не стигна до по-убедителна победа, след като повече от 30 минути игра с човек повече на терена. Челси вече повече от 400 минути няма отбелязан гол.

Реал Мадрид – Челси 2:0

1:0 Карим Бензема 21'

2:0 Марко Асенсио 74'

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 4. Дейвид Алаба, 12. Едуардо Камавинга (71' - 22. Антонио Рюдигер) – 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич (81' - 19. Дани Себайос), 15. Федерико Валверде – 21. Родриго (71' - 11. Марко Асенсио), 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема

резерви: 13. Андрий Лунин, 26. Луис Лопес, 5. Хесус Вайехо, 6. Начо Фернандес, 7. Еден Азар, 16. Алваро Одриосола, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 24. Мариано Диас

старши треньор: Карло Анчелоти

Челси: 1. Кепа Арисабалага – 33. Уесли Фофана, 6. Тиаго Силва (75' - 19. Мейсън Маунт), 26. Калиду Кулибали (55' - 32. Марк Кукурея) – 24. Рийс Джеймс, 5. Енцо Фернандес, 7. Н'Голо Канте (75' - 23. Конър Галахър), 8. Матео Ковачич, 21. Бен Чилуел – 17. Рахийм Стърлинг (65' - 29. Кай Хаверц), 11. Жоао Феликс (65' - 14. Трево Чалоба)

резерви: 16. Едуар Менди, 10. Кристиан Пулишич, 12. Рубен Лофтъс-Чийк, 15. Михайло Мудрик, 20. Денис Закария, 22. Хаким Зиеш, 28. Сесар Аспиликуета

старши треньор: Франк Лампард

стадион: "Сантиаго Бернабеу"

съдия: Франсоа Летесие (Франция)

Президентът на Челси избухна преди първия мач срещу Реал: Ще спечелим с 3:0 на Бернабеу