Тазгодишният финал в Шампионската лига ще бъде между Манчестър Сити и Интер! Това стана ясно, след като „гражданите“ детронираха досегашния шампион Реал Мадрид след разгром с 4:0 в реванша на „Етихад“ и така с общ резултат 5:1 се класираха на втория си финал в турнира.

Бернардо Силва прониза вратата на Тибо Куртоа в 23-ата минута, когато бе изведен в наказателното поле от Кевин де Бройне и с удар по диагонала вкара гол. Порутгалецът вкара втори гол в 37-ата минута, когато с глава направи добавка след спасен изстрел на Гюндоган. В 76-ата минута Кевин де Бройне центрира от пряк свободен удар, като в наказателното поле Едер Милитао докосна топката, отклонявайки я към собствената си врата. В първата минута на добавеното време на срещата Фил Фодън изведе Хулиан Алварес сам срещу Куртоа и световният шампион с Аржентина вкара четвърти гол за Манчестър Сити.

Двубоят между тима на Пеп Гуардиола и възпитаниците на Симоне Индзаги е на 10 юни в Истанбул.

Ман Сити - Реал Мадрид 4:0 (Общ резултат: 5:1)

1:0 Бернардо Силва (23'), 2:0 Бернардо Силва (37'), 3:0 Едер Милитао аг. (76'), 4:0 Хулиан Алварес (90' + 1')

Манчестър Сити упражни домакински натиск в началото, като в 7-ата минута Родри проби в наказателното поле и стреля от малък удар, но прати топката покрай десния страничен стълб.

След 13 минути игра Сити отново можеше да вкара, но Тибо Куртоа бе на висота. Джак Грийлиш центрира меко към Ерлинг Холанд, който от границата на вратарското поле стреля с глава, но Куртоа спаси, а след това Дейвид Алаба доизчисти топката преди да пресече голлинията.

Седем минути след това Куртоа спаси с една ръка удар с глава на Холанд, който получи подаване от Мануел Аканджи след центриране от ъглов удар.

Така се стигна до 23-ата минута, когато футболистите на Пеп Гуардиола хванаха в крачка своя съперник. Те разиграха добре близо до ъгловото флагче вляво от вратата на Куртоа. Топката стигна до Кевин де Бройне, който видя, че Едуардо Камавинга е забравил за Бернардо Силва, а Тони Кроос е изостанал и пусна пас в коридор към португалеца. Бернардо получи топката в наказателното поле и със силен удар по диагонала вляво от вратата на Реал Мадрид прати топката в мрежата - 1:0.

В 27-ата минута Холанд получи пас от Гюндоган, веднага си нагласи топката и шутира с десния крак, но топката мина над вратата.

Десет минути след това Грийлиш проби отляво и подаде към Илкай Гюндоган в наказателното поле. Германецът стреля, но Куртоа изби. Топката обаче стигна да зоната между границата на вратарското поле и точката на дузпата, където бе Бернардо Силва, който с глава прати топката в мрежата, хвърляйки отново в екстац феновете на домакините по трибуните!

Натискът на домакините продължи, като в 45-ата минута след разбъркване в наказателното поле, Мануел Аканджи стреля от 16-17 метра, но Алаба блокира пътя на топката към вратата.

Втората част започна с натиск на Реал Мадрид, като в 51-ата минута Дейвид Алаба стреля опасно от пряк свободен удар, но Едерсон реагира добре и спаси.

Хората на Карло Анчелоти продължиха да натискат в търсене на втори гол, докато възпитаниците на Пеп Гуардиола бяха по-пасивни.

В 67-ата минута Тони Кроос пробва удар от дистанция, но защитник на Манчестър Сити блокира.

Манчестър Сити отговори в 73-ата минута, когато Гюндоган пусна пас с пета между краката на Едер Милитао, намирайки Холанд. Оказал се сам срещу вратаря, норвежецът стреля ниско, но Куртоа докосна топката, която след това се отби от напречната греда и напусна очертанията на терена.

Три минути след това разликата в резултата стана 3 гола! Де Бройне центрира меко от пряк свободен удар, като в наказателното поле Едер Милитао докосна леко топката с глава и без да иска я насочи неспасяемо в собствената си врата за 3:0!

След това попадение гардът на "кралския клуб" съвсем падна и футболистите на Карло Анчелоти се отказаха.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола обаче не го сториха и в добавеното време на срещата стигнаха до гол, в който участваха три от резервите. Рияд Марез проби по дясното крило и пусна в центъра към Фил Фодън. Той веднага се завъртя и пусна пас към Хулиан Алварес, който бе излязъл сам в наказателното поле. Оказал се очи в очи с Тибо Куртоа, младият аржентинец не се притесни и порази вратата на белгиеца, оформяйки крайния резултат 4:0.

Две минути след това прозвуча последния съдийски сигнал на Шимон Марчиняк и така Манчестър Сити детронира по безкомпромисен начин носителя на трофея в Шампионска лига, за да се класира за втория си финал в турнира, където ще срещне Интер на 10 юни в Истанбул.

Състави:

Манчестър Сити: 1. Едерсон, 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диаш, 25. Мануел Аканжи, 5. Джон Стоунс, 16. Родри, 20- Бернардо Силва, 17. Кевин де Бройне (84' - 46. Фил Фодън), 8. Илкай Гюндоган - к (79' - 26. Рияд Марез), 10. Джак Грийлиш, 9. Ерлинг Холанд (89' - 19. Хулиан Алварес)

Резерви: 18. Щефан Ортега, 33. Скот Карсън, 4. Калвин Филипс, 14. Аймерик Лапорт, 19. Хулиан Алварес, 21. Срехио Гомес, 26. Рияд Марез, 46. Фил Фодън, 80. Коул Палмър, 82. Рико Люис

Треньор: Хосеп Гуардиола

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал (80' - 17. Лукас Васкес), 3. Едер Милитао, 4. Дейвид Алаба, 8. Тони Кроос (70' - 11. Марко Асенсио), 9. Карим Бензема (К), 10. Лука Модрич (63' - 22. Антонио Рюдигер), 12. Едуардо Камавинга (80' - 18. Орелиен Чуамени), 15. Федерико Валверде, 20. Винисиус Жуниор, 21. Родриго (81' - 19. Дани Себайос)

Резерви: 13. Андрий Лунин, 5. Хесус Вайехо, 6. Начо Фернандес, 7. Еден Азар, 11. Марко Асенсио, 16. Алваро Одриосола, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 19. Дани Себайос, 22. Антонио Рюдигер, 23. Ферлан Менди, 24. Мариано Диас

Треньор: Карло Анчелоти

Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)

Жълти картони: Рубен Диаш, Илкай Гюндоган, Джак Грийлиш (М); Дани Карвахал (Р)