Левски победи Хебър с 4:0 в контролна среща, играна под проливния дъжд на „Герена“. Проверката бе белязана от завръщането на Илиян Стефанов след седеммесечна пауза. Стефанов поигра половин час и отбеляза не един, а цели два гола във вратата на „гробарите“ – за 3:0 и 4:0. По ирония на съдбата, тежката му травма преди над половин година се случи именно срещу пазарджиклии.

Първите две попадения за „сините“ вкараха Мустафа Сангаре и Клемен Икена през първата част. Голът на опорния полузащитник бе доста впечатляващ – с пета. Възпитаниците на Станислав Генчев удариха и три греди в приятелската среща, като една от тях бе дело на завърналия се Стефанов.

С началните минути домакинът опита да установи натиск. Първата възможност за гол бе в петата минута, когато Майкон центрира отляво, а Асен Митков се извиси над всички и стреля силно с глава. Дебърлиев обаче показа рефлекс и изби топката в гредата. В следващата атака Сангаре бе изведен на нелоша позиция, ала сбърка с финалното подаване.

В деветата минута отново гредата помогна на пазарджиклии. Мислович изведе по много добър начин Сангаре, а нападателят остана сам срещу Дебърлиев и намери стълба, намиращ се вдясно от вратаря.

Следващите минути на "Герена" бяха доста по-тихи, докато Левски не удари в средата на полувремето. Галчев излъга защитник на фланга и центрира в наказателното поле за непокрития Сангаре. Снажният стрелец нямаше проблем да насочи топката с глава във вратата - 1:0.

Малко преди почивката "сините" вкараха още веднъж във вратата на Хебър. Лима отбеляза с глава след ново центриране на Майкон отляво, но се оказа, че е бил в положение на засада. В следващата атака Мислович пробва късмета си отдалеч и затрудни Дебърлиев, отразил в ъглов удар.

В последната минута от първата част Икена направи 2:0 със страхотно изпълнение. Опорният полузащитник изскочи на първа греда при изпълнение на корнер и с пета засече центрираната топка, сюрпризирайки неприятно Дебърлиев.

Началото на втората част бе малко по-тихо за столичани. В 54-тата минута Хебър стигна до опасност след удар отдалеч, но Иван Андонов изби красиво с една ръка в ъглов удар.

След точно час игра дойде и моментът на Илиян Стефанов. №14 от "синия" състав се завърна на терена след 7 месеца отсъствие. Няколко минути след влизането си в игра Стефанов бе изведен на чиста позиция, от която удари трета греда на сметката на Левски. Този път левият стълб помогна на Хебър да не допусне гол.

Все пак в 72-рата минута Стефанов намери мрежата и ознаменува завръщането си с гол. Нани, както е популярен полузащитникът, получи топката на чиста позиция от Охене и с едно докосване матира вратаря на Хебър - 3:0.

Около четвърт час преди края и Ел Джемили можеше да намери място сред голмайсторите, но останал сам срещу вратаря, стреля по диагонал в аут.

Шест минути преди да изтече редовното време, Стефанов отбеляза още веднъж. Влезлият от пейката Нани засече на празна врата подаване от Патрик-Габриел Галчев - 4:0.

Левски – Хебър 4:0

1:0 Мустафа Сангаре 28'

2:0 Клемен Икена 45'

3:0 Илиян Стефанов 72'

4:0 Илиян Стефанов 84'

Левски: 44. Матей Маркович (46' - 99. Иван Андонов) – 6. Цунами (К), 50. Кристиян Димитров (46' - 8. Карлос Охене), 31. Мартин Пасалидис – 3. Майкон (46' - 21. Алдаир), 30. Клемен Икена, 23. Патрик Мислович, 10. Асен Митков (46' - 32. Стоян Добрев), 22. Патрик-Габриел Галчев – 7. Фабио Лима (46' - 11. Джавад Ел Джемили), 12. Мустафа Сангаре (59' - 14. Илиян Стефанов)

Резерви: 99. Иван Андонов, 21. Алдаир, 8. Карлос Охене, 14. Илиян Стефанов, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала

Треньор: Станислав Генчев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев – 55. Мартин Михайлов (К), 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 44. Николай Николаев – 21. Божидар Пенчев, 19. Георги Стайков – 15. Уилям Фонкю, 8. Кристиян Андонов, 77. Октай Хамдиев – 29. Шейх Диаманка

Резерви: 99. Мартин Янков, 98. Георги Търтов, 88. Лазар Лазаров, 77. Николай Метанов, 84. Стилиян Тисовски, 24. Енцо Ел Фатахи, 9. Калоян Кръстев, 7. Олексий Збун, 23. Калоян Пехливанов, 4. Костадин Велчев, 2. Иван Дишков