Лудогорец се наложи над полския шампион Ракув Ченстохова с 3:1 във втората си проверка по време на своя лагер в турския курорт Белек. Попаденията в срещата паднаха в първите 8 минути на двубоя, като българският шампион успя да поведе още във втората минута чрез Квадво Дуа. Ракув изравни благодарение на гол на Анте Църнац в 5-ата минута, за да може три минути по-късно Аднан Ковачевич да си отбележи автогол. Рик Джонатан пък реализира третия гол за Лудогорец във втората минута на добавеното време на срещата.

За разградчани предстоят приятелски мачове с Теплице (30 януари), Сигма Оломуц (31 януари) и Млада Болеслав (3 февруари). По план Лудогорец трябваше да започне с контролните срещи на 21-и януари срещу Шахтьор Донецк, но двубоят бе отменен заради проливния дъжд, който наводни терена на стадион "Мардан".

Домусчиев гледа Лудогорец в Турция (ВИДЕО)

Лудогорец започна активно срещата и успя да излезе напрез в резулатата още преди да са изтекли и 120 секунди футбол в Белек. След многоходова атака на "орлите", Сон изведе Кайо Видал отляво, който сви топката за Квадво Дуа, който засече от близко разстояние топката във вратата, не оставяйки шансове на Владан Ковачевич да отрази.

Бартош Новак изведе Анте Църнац зад гърба на отбраната на Лудогорец в 5-ата минута. Нападателят на Ракув успя да се спарви с Оливие Вердон, като нагласи топката на левия си крак и с удар под напречната греда съумя да възстанови паритета в резултата.

В 8-ата минута на срещата Лудогорец отново успя да върне преднината си, след като Бърнтард Текпетей напредна по дясното крило и подаде остро успоредно на голлинията в наказателното поле на поляците. Там Аднан Ковачевич в опита си да изчисти топката я прати в собствената си врата.

Кайо Видал тръгна на солов рейд в 12-ата минута, като завърши с удар от границата на наказателното поле на поляците, насочен към долния ляв ъгъл на вратата, но бразилецът не успя да намери очертанията на вратата.

Ракув имаше чиста възможност отново да се добере до равенството в 19-ата минута, когато Бартош Новак бе адресатът на центриране в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от бранител на Лудогорец.

Марчин Чебула центрира топката на втора греда в наказателното поле на Лудогорец в 25-ата минута, където капитанът Фран Тудор засече от воле, но Серджио Падт отрази.

Бърнард Текпетей напредна по дясното крило на нападението на Лудогорец в 39-ата минута, след което сви топката за Аслак Фон Витри, чийто удар обаче бе отразен Ковачевич. Последва добавка от страна на Якуб Пьотровски, който пропусна да реализира в опразнената врата, нацелвайки левия страничен стълб.

В първия четвърт час от второто полувреме темпото на игра бе ниско, като нямаше чисти положения пред някоя от двете врати.

Топката бе центрирана в наказателното поле на Лудогорец от статично положение, като Матей Родин я прати с глава във вратата в 63-ата минута. Голът обаче не бе зачетен заради нарушение в нападение на голмайстора.

Ракув пропусна златна възможност да възстанови равенството в 69-ата минута, след като Давид Драхал проби през средата и стреля от средна дистанция, но Симон Слуга отрази.

Ерик Отиено центрира топката за Лукаш Жволински, който стреля с глава в наказателното поле на Лудогорец в 78-ата минута, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Симон Слуга.

Ерик Отиено напредна по лявото крило и центрира за Петер Барат, който стреля от близка дистанция с глава, но топката рикошира право в напречната греда.

Рик Джонатан тръгна на самостоятелен рейд по лявото крило във втората минута на добавеното време на мача. Бразилецът сви навътре, след което стреля от границата на наказателното поле на Ракув, а след рикошет в тялото на футболист на полския първенец топката влезе във вратата.

Лудогорец – Ракув 3:1

1:0 Квадво Дуа 2'

1:1 Анте Църнац 5'

2:1 Аднан Ковачевич 8' (аг.)

3:1 Рик Джонатан 90'+2'

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон – 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси – 37. Бърнард Текпетей, 88. Тодор Неделев, 77. Кайо Видал – 9. Квадво Дуа

Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 69. Пламен Пепеляшев – 5. Георги Терзиев, 7. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 15. Методи Стефанов, 18. Раи Насименто, 20. Анастас Пемперски, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо

Треньор: Георги Дерменджиев

Ракув: 1. Владан Ковачевич – 4. Стратос Сварнас, 15. Аднан Ковачевич, 25. Богдан Раковицан – 20. Жан Карлос, 30. Владислав Кочергин, 5. Густав Бергрен, 7. Фран Тудор – 77. Марчин Чебула, 27. Бартош Новак – 19. Анте Църнац

Резерви: 31. Мухамед Шахинович, 89. Каспер Бишчад – 3. Макс Павловски, 9. Лукаш Жволински, 14. Сърджан Павшич, 17. Якуб Мишор, 21. Давид Драхал, 22. Каспер Масиак, 23. Петер Барат, 26. Ерик Отиено, 66. Мачий Рушкиевич, 88. Матей Родин

Треньор: Давид Шварга