Две дузпи решиха дербито между Славия и Локо Пд (видеоанализ и оценки)

Националният селекционер Георги Дерменджиев изгледа двубоя от трибуните на стадиона в "Овча купел"

Бойко Димитров Бойко Димитров

Две дузпи решиха дербито между Славия и Локомотив Пловдив от 15-ия кръг на efbet Лига да завърши без победител. Срещата приключи при резултат 1:1, като попаденията вкараха капитаните на двата тима Димитър Илиев и Галин Иванов. Така Славия сложи край на серията от шест поредни победи в първенството на своя съперник. Двубоят пък бе изгледан на живо от новия национален селекционер Георги Дерменджиев.

Мачът започна изключително равностойно, като двата тима си размениха по няколко опасни ситуации. В 41-ата минута Локомотив бе близо до отбелязване на първи гол. Бирсент Карагерен напредна в наказателното поле и с остър пас намери Ален Ожболт. Ударът на нападателя обаче срещна напречната греда.

След почивката двата тима продължиха да се надлъгват, като първото по-опасно положение дойде чак в 62-ата минута, когато удар на Стивън Езе с глава не намери очертанията на вратата. В 71-ата минута Локомотив поведе с гол от дузпа. Влезлият като резерва Венцислав Бенгюзов препъна Петър Витанов в наказателното поле на "белите" и Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът на "смърфовете" Димитър Илиев, който се разписа и направи резултата 1:0 за гостите. Това бе негово 10-то попадение в първенството през този сезон. В 80-ата минута Славия изравни също от дузпа даддена за нарушение на Йосип Томашевич срещу Славчо Шоколаров. Появиха се съмнения обаче, че нарушението е извън наказателното поле. Галин Иванов се нагърби с изпълнението на дузпата и с удар в долния десен ъгъл на Луков изравни за 1:1.

Славия - Локомотив Пд 1:1

Голмайстори: 0:1 Димитър Илиев 71', 1:1 Галин Иванов 80'

Жълти картони: Петър Патев, Милен Гамаков, Емил Виячки (С), Дейвид Малембана, Йосип Томашевич (Л)

Вижте анализа на Димитър Пенев за представянето на двата тима

Вижте оценките на Димитър Пенев за играчите на двата тима

Състави

Славия: 13. Георги Георгиев, 4. Петър Патев, 15. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 83. Христо Попадийн, 35. Георги Йомов, 8. Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов (88 - 14. Дарко Тасевски), 11. Радослав Кирилов (79 - 7. Калоян Кръстев), 33. Галин Иванов - к, 9. Цветелин Чунчуков (70 - 73. Венцислав Бенгюзов)
Резерви: 1. Георги Петков, 73. Венцислав Бенгюзов, 23. Владислав Узунов, 6. Давид Хуманес, 14. Дарко Тасевски, 71. Емил Стоев, 7. Калоян Кръстев
Треньор Златомир Загорчич

Локомотив Пд: 71: Мартин Луков, 5. Дейвид Малембана, 61. Диниш Алмейда, 6. Стивън Езе, 50. Йосип Томашевич, 10. Парвиз Умарбаев (77- Уирис де Оливейра), 34. Петър Витанов, 9. Бирсент Карагерен, 21. Георги Илиев (88 - 77. Анте Аралица), 14. Димитър Илиев - к, 12. Ален Ожболт
Резерви: 1. Илко Пиргов, 25. Габриел Масоеро, 13. Един Бахтич, 77. Анте Аралица, 7. Момчил Цветанов, 44. Николай Николаев, 19. Уирис де Оливейра
Треньор: Бруно Акрапович

Съдия: Ивайло Стоянов

Венци Стефанов: Млади и българи! Иначе даже Копърфийлд, Тръмп и Путин не могат да ни оправят футбола

Гонзо: Този съдия онзи ден говори за затвор, тази дузпа обаче е за затвор

Христо Крушарски: Това ако е възход, аз съм Ален Делон!

Мартин Кушев: Логично равенство, дано продължим без загуба

Бруно Акрапович: Не само аз, но и цяла България ще има претенции за дузпата на Славия