Левски се наложи над Витоша Бистрица с изразителното 4:0 в приятелски мач на терен №2 на стадион „Георги Аспарухов“. „Сините“ владееха през целия двубой инициативата, като „тигрите“ имаха твърде малко възможности пред вратата на домакините.

Рикардиньо даде аванс на Левски в добавеното време на първото полувреме, след като бе точен от дузпа. През второто Уелтон удвои след красив гол, в 73-ата минута Слави Паскалев от Витоша си отбеляза автогол, а Ивелин Попов оформи крайното 4:0 три минути по-късно.

По този начин Левски завърши серията от три поредни приятелски срещи след паузата за националните отбори, в които победиха Ботев Враца и Витоша Бистрица, но отстъпиха пред Марица Пловдив под поройния дъжд в София в понеделник.

Първото добро положение се откри пред Левски в 9-ата минута. Топката стигна до Роналдо в наказателното поле, той стреля към близкия ъгъл, но право в левия страничен стълб.

Левски получи правото да изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле в 21-ата минута. Ивелин Попов изпълни статичното положение и шутира, но топката прелетя над напречната греда.

След рикошет топката попадна в краката на Рикардиньо, който преодоля Слави Паскалев и шутира в 26-ата минута, но право в десния страничен стълб на вратата, пазена от Калоян Петков.

Уелтон напредна с топката в краката и навлезе през средата в 28-ата минута, след което шутира, но топката прелетя покрай десния страничен стълб.

Само минута по-късно Уелтон се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле на Витоша, но и този път ударът му намери очертанията на вратата на гостите.

Уелтон навлезе с дрибъл в наказателното поле на Витоша в 35-ата минута отдясно и шутира в горния десен ъгъл, но Калоян Петков се разтегна и отрази по впечатляващ начин.

Рикардиньо шутира от средна дистанция в 37-ата минута в долния ляв ъгъл, но отново намеса на стража на Витоша се оказа ключова.

На контраатака Рикардиньо сви топката за Ивелин Попов, който шутира в 45-ата минута, но топката рикошира в ръката на футболист на Витоша. Рикардиньо се нае с изпълнението и с изстрел в средата на вратата откри резултата.

Левски започна по-силно второто полувреме. Патрик-Габриел Галчев напредна с топката в краката и попаде успоредно на голлинията, но нямаше футболист на "сините", който да засече в опразнената врата в 53-ата минута на двубоя.

Ивелин Попов намери Рикардиньо в наказателното поле на Витоша в 54-ата минута. Бразилецът овладя и шутира, но ударът му бе блокиран.

Цунами изведе Уелтон зад гърба на отбраната на Витоша. Бразилецът прехвърли стража на Витоша с елегантно докосване, след което чукна топката с глава в мрежата, за да удвои аванса на Левски в 66-ата минута.

Най-чистото положение пред вратата на "сините" се откри пред Кристиян Димитров в 68-ата минута, когато той бе изведен сам срещу Иван Андонов и шутира, но младият страж на Левски се намеси и отрази.

Ивелин Попов проби през средата и подаде надясно за Роналдо, който прати топката в наказателното поле, където в опита си да изчисти топката Слави Паскалев засече топката в собствената си врата в 73-ата минута.

Цунами центрира за Рикардиньо в 76-ата минута. Нападателят на Левски овладя топката прехвърли стража на Витоша, а Ивелин Попов навлезе в наказателното поле на гостите от втора позиция и чукна топката във вратата, за да реализира четвъртия гол за "сините".

Левски - Витоша 4:0

1:0 Рикардиньо 45' (д.)

2:0 Уелтон 66'

3:0 Слави Паскалев 73' (аг.)

4:0 Ивелин Попов 76'

Левски: 13. Николай Михайлов (К) – 5. Келиан Ван Дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев, 6. Вендерсон Цунами – 20. Асен Чандъров, 8. Андриан Краев – 10. Ивелин Попов, 17. Уелтон, 18. Роналдо – 9. Рикардиньо

Резерви: 99. Иван Андонов, 31. Дейвид Михалев, 71. Антоан Стоянов, 16. Преслав Бачев, 24. Борислав Рупанов, 34. Александър Божилов, 21. Марио Дадаков, 3. Димитър Щерев, 4. Георги Коричков,19. Димитър Андонов, 41. Мартин Тодорски, 7. Антон Иванов, 14. Калоян Петков, 42. Никола Бандев, 11. Калоян Стрински, 13. Кристиян Красимиров

Треньор: Станимир Стоилов

Витоша: 25. Калоян Петков - 22. Красимир Панчев, 27. Слави Паскалев, 88. Давид Ганчев, 10. Георги Амзин (К), 77. Цветомир Вачев, 18. Станислав Петров, 94. Кирил Янакиев, 41. Деян Христов, 11. Стивън Славков, 24. Кристиян Димитров

Резерви: 1. Борис Груев, 6. Теодор Димитров, 14. Милорад Игнатов, 16. Мартин Фотиров, 20. Любомир Сарафски, 17. Ростислав Захариев, 19. Деян Иванов, 21. Александър Стоилов, 96. Александър Сергиев, 4. Иво Харизанов, 7. Кристиян Кочилов