ЦСКА постигна първа победа на зимния си лагер в Турция, след като надви словашкия Тренчин с 2:0 в третия си приятелски мач в Белек. Тобиас Хайнц даде аванс на "армейците", след като се разписа с удар по земя с десния крак след подаване на Матиас Фаетон. Пет минути преди края на редовното време Дюкенс Назон също се разписа, след като овладя една силно хвърлена топка от Амос Юга и я прати в мрежата на Тренчин.

Двубоя може да проследите на живо с dsport.

ЦСКА - Тренчин 2:0

1:0 Тобиас Хайнц (53'), 2:0 Дюкенс Назон (85')

Първият точен удар в мача бе за ЦСКА, но вратарят на Тренчин спаси коварен удар на Майкъл Естрада. Минута по-късно Матиас Фаетон се понесе на рейд и нахлу в наказателното поле. Последва удар по диагонала, но Михал Кукучка отново спаси.

Словаците отговориха с удар на Матуш Кмет. След пробив отдясно на Хилари Гонг, топката стигна до Нйегош Купусович, който я върна за Кмет, но шутът му бе париран от Густаво Бусато.

В 14-ата минута Ейнел Соареш избяга от Тибо Вион и проби отляво. Последва ниско центриране към  Нйегош Купусович, който стреля, но след рикошет, топката напусна очертанията на терена.

Тренчин продължи да е по-активен в предни позиции и това принуждаваше ЦСКА да се защитава. След 25-ата минута ЦСКА изнесе играта и на свой ред започна да провежда атаки към вратата на словашкия си съперник.

В 31-ата минута Купусович засече едно ниско центриране на близката греда, но Бусато внимаваше и се намеси добре.

Четири минути по-късно той стигна до една дълга топка, като Енес Махмутович не можа да му противодейства. Купусович не се поколеба и стреля опасно с левия крак, но топката рикошира зловещо в напречната греда.

Минута преди края на първото полувреме Фаетон и Тобиас Хайнц разиграха добре на левия фланг, но опитът за центриране на норвежеца завърши с топка във външната страна на мрежата. Това бе и последното опасно положение за първото полувреме.

Второто полувреме на срещата в Белек започна по-добре за "армейците", за които в игра се появи Дюкенс Назон, чийто трансфер в кипърския Пафос се провали.

В 53-ата минута Фаетон проби по дясното крило и подаде към Тобиас Хайнц, който бе близо до наказателното поле. Норвежецът си нагласи топката с удар по земя от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Тренчин - 1:0 за ЦСКА и първи гол на "червените" на контролите в Турция!

По-добрата игра на тима на Нестор Ел Маестро продължи, като Хайнц опита да вкара втори гол, но вратарят на Тренчин спаси.

В 65-ата минута Тренчин направи добра атака, която завърши с блокиран удар. Малко след това на терена се появи Мартин Стойчев, като така направи неофициален дебют за "червените".

Девет минути преди края на редовното време на мача Марин Орлинов направи страхотно спасяване, предотвратявайки сигурен гол за Тренчин.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Амос Юга хвърли силно топката от тъч и я прати в наказателното поле. Там Дюкенс Назон я овладя с гръб към вратата, обърна се със защитник на себе си и безкомпромисно вкара втори гол за ЦСКА!

Секунди преди края на редовното време Орлинов направи ново спасяване и така помогна на ЦСКА да запише чиста мрежа при първата си победа в Турция. Успехът на "червените" можеше да е още по-изразителен, но във втората минута на добавеното време Данило Асприля не успя да прехвърли вратаря на Тренчин.

Последният мач на „армейците“ на лагера в Турция е срещу чешкия Бохемианс, като проверката е на 3 февруари.

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (12. Марин Орлинов) – 6. Християн Петров (4. Мено Кох), 22. Енес Махмутович (13. Браян Кордоба), 3. Сейни Санянг (20. Мартин Стойчев), 15. Тибо Вион (17. Емануел Шакич) – 21. Амос Юга, 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет (4. Мено Кох), 14. Тобиас Хайнц – 11. Матиас Фаетон (30. Данило Асприля), 29. Майкъл Естрада (9. Дюкенс Назон)

Резерви: 12. Марин Орлинов, 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 9. Дюкенс Назон, 13. Браян Кордоба, 17. Емануел Шакич, 27. Лазар Туфегджич, 20. Мартин Стойчев, 23. Илиан Антонов, 16. Георги Чорбаджийски, 24. Марк-Емилио Папазов, 30. Данило Асприля

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Тренчин: 99. Михал Кукучка, 11. Матуш Кмет, 14. Тарас Бондаренко, 15. Лазар Стойсавлевич, 4. Самуел Козловски, 27. Дамиан Бариш, 20. Рахим Ибрахим, 23. Доминик Холи, 10. Хилари Гонг, 29. Нйегош Купусович, 7. Ейнел Соареш

Резерви: 30. Матуш Славичек, 2. Самуел Багин, 6. Тадеас Хайовски, 17. Лукас Демитра, 18. Съндей Джуд, 19. Келвин Пирес, 84. Лукас Микулай, 25. Лукас Сковайша, Даниел Прекоп, Бригт Донкор, 82. Емануел Учегбу

Старши треньор: Илия Столица

ЦСКА се видя със свой бивш треньор в Турция (ВИДЕО)