Ювентус победи с 3:1 ПСВ Айндховен при завръщането си в Шампионска лига след близо двугодишна пауза. За последно „бианконерите“ участваха в груповата фаза на сезон 2022/23.

„Старата госпожа“ реши мача с „филипсите“ още през първата част. Кенан Йълдъз вкара първия гол в новия формат на Шампионска лига. Турчинът прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на ПСВ по фантастичен начин. Малко след гола на Йълдъз, Уестън Маккени покачи на 2:0. Класическото 3:0 направи лятното попълнение Николас Гонсалес, а в последните секунди влезлият от пейката Исмаел Сайбари оформи крайното 3:1.

Сега за момчетата на Тиаго Мота, дебютирал в Шампионска лига като треньор, предстои шампионатно домакинство на Наполи. ПСВ пък вече гледа към визитата си на Фортуна Ситард в Ередивизи.

Мачът започна доста интензивно, а първият точен шут бе на сметката на нидерландците.Феерман стреля от средна дистанция, но в обсега на Ди Грегорио. Малко по-късно отново "филипсите" развиха добра атака, завършила с много неточен удар на Тил от добра позиция.

Ювентус отвърна с опасно положение пред Нико Гонсалес. Камбиазо отправи полувисоко центриране от левия фланг, но аржентинецът бе изпреварен с малко от защитник.

В средата на полувремето Ювентус поведе с първия си точен удар. Кенан Йълдъз получи топката вляво на наказателното поле, напредна няколко метра и по фантастичен удар намери далечния горен ъгъл за 1:0.

Сетне Юве изпусна два шанса да удвои само в рамките на минута. Първо Дромел спаси с крак удар на Маккени, а малко след това Коопмайнерс прати топката в аут от стрелкова позиция.

В 27-ата минута Маккени направи резултата 2:0. Американският полузащитник бе заел добра позиция на границата на малкия пеналт и лесно намери мрежата на Дромел.

Секунди преди почивката Юве можеше да вкара и трети гол. При центриране на Йълдъз, Влахович се размина с топката, но Коопмайнерс нанесе удар, минал до левия стълб.

Няколко минути след старта на второто полувреме Юве направи резултата класически. Душан Влахович мушна топката между двама бранители на ПСВ и намери Нико Гонсалес, който с премерен удар покачи на 3:0.

В следващите минути срещата утихна много, а двамата наставници Тиаго Мота и Петер Бос извършиха куп ротации в стартовите си 11-ки.

Няколко минути преди да изтече редовното време Фаджоли проби до наказателното поле на гостите, но в най-ключовия момент сбърка с паса, лишавайки тима си от сигурен четвърти гол.

В 89-ата минута Юве отново се размина с гола. Дромел се справи с удар отблизо, а до добавка така и не се стигна - топката остана на метър-два от Душан Влахович.

В добавеното време ПСВ Айндховен върна един гол чрез резервата Исмаил Сейбари, отбелязал в мрежата на Ди Грегори с удар по тревата - 3:1.

Ювентус - ПСВ Айндховен 3:1

1:0 Кенан Йълдъз 21`

2:0 Уестън Маккени 27`

3:0 Николас Гонсалес 52`

3:1 Исмаел Сайбари 90+1`

Състави:

Ювентус: 29. Микеле Ди Грегорио – 15. Пиер Калулу, 4. Федерико Гати (57' - 6. Данило), 3. Бремер, 27. Андреа Камбиазо – 5. Мануел Локатели (57' - 19. Кефрен Тюрам) , 16. Уестън Маккени (75' - 26. Дъглас Луиз)– 11. Николас Гонсалес (69' - 22. Тимоти Уеа), 8. Теун Коопмайнерс, 10. Кенан Йълдъз (69' - 21. Николо Фаджоли) – 9. Душан Влахович

Резерви: 23. Карло Пинзолио, 1. Матиа Перин, 6. Данило, 32. Хуан Кабал, 37. Николо Савона, 40. Йонас Рухи, 17. Василие Аджич, 21. Николо Фаджоли, 19. Кефрен Тюрам, 22. Тимоти Уеа, 26. Дъглас Луиз, 51. Самуел Мбангула

Треньор: Тиаго Мота

ПСВ Айндховен: 16. Йоел Дромел – 37. Ричард Ледесма (86' - 39. Адама Нагало), 6. Раян Фламинго, 18. Оливер Боскали, 32. Матео Дамс (77' - 17. Мауро Жуниор) – 20. Гуус Тил (62' - 10. Ноа Ланг), 22. Жерди Схаутен, 23. Джоуи Ферман (62' - 34. Исмаел Сайбари) – 11. Йохан Бакайоко, 9. Люк де Йонг (77' - 14. Рикардо Пепи), 7. Малик Тилман

Резерви: 24. Ниек Шикс, 51. Тийн Смоленаарс, 17. Мауро Жуниор, 39. Адама Нагало, 33. Микаел Бресер, 21. Куаиб Дриуеш, 26. Исаак Бабади, 28. Тиго Ленд, 10. Ноа Ланг, 14. Рикардо Пепи, 34. Исмаел Сайбари