Виляреал и Ювентус не се победиха и завършиха при резултат 1:1 в първи осминафинален мач в Шампионската лига. Двубоят няма да се запомни с множество голови положения. "Бианконерите" успяха да поведат още в 40-ата секунда с гол на Душан Влахович. Домакините изравниха чрез Дани Парехо в 66-ата минута.

Срещата започна повече от перфектно, като преди да е изтекла и минута игра, Душан Влахович бе намерен в наказателното поле от Данило, сърбинът си овладя топката и стреля в далечния ъгъл, като не остави никакви шансове на Руи.

В 13-ата минута Алфонсо Педраса проби в наказателното поле след грешка на Данило, комбинира с Ло Селсо, но аржентинецът от много добра позиция прати топката в аут. Три минути по-късно Капу бе намерен в наказателното поле и стреля с петичка, но Шчесни спаси.

В 25-ата минута Влахович се обърна отлично, комбинира с Локатели, който стреля от около 20 метра, но топката премина над вратата. По-малко от четвърт час по-късно опасен удар на МакКени бе блокиран.

Второто полувреме започна в лежерно темпо, но в 57-ата минута Виляреал успя да достигне до положение, когато Алфонсо Педраса намери Алберто Морено в наказателното поле, а той стреля веднага, но Шчесни спаси без проблеми.

Виляреал успя да достигне до изравнително попадение в 66-ата минута. Етиен Капу даде изключителен пас към Дани Парехо, който бе забравен в наказателното поле и с едно докосване отправи коварен удар, който се оказа неспасяем за Шчесни.

В 85-ата минута Ювентус най-сетне опита да се разпише през второто полувреме. Душан Влахович се освободи на границата на наказателното поле и стреля мощно, но Руи спаси.

Виляреал – Ювентус 1:1

0:1 Душан Влахович 1', 1:1 Дани Парехо 66'

Виляреал: 13. Херонимо Руи, 3. Раул Албиол (К), 4. Пау Торес, 5. Дани Парехо, 6. Етиен Капу, 8. Хуан Фойт, 11. Самуел Чуквуезе (90' 21. Йереми Пино), 15. Арно Данжума (90' 16. Булай Диа), 17. Джовани Ло Селсо, 18. Алберто Морено (79' 14. Ману Тригерос), 24. Алфонсо Педраса (79' 12. Первис Еступинян)

Резерви: 1. Серхио Асенхо, 35. Филип Йоргенсен, 2. Марио Гаспар, 10. Висенте Ибора, 12. Первис Еступинян, 14. Ману Тригерос, 16. Булай Диа, 21. Йереми Пино, 22. Айса Манди, 23. Мой Гомес, 25. Серж Орие

Треньор: Унай Емери

Ювентус: 1. Войшчех Шчесни, 2. Матиа Де Шилио, 4. Матайс де Лихт, 6. Данило, 7. Душан Влахович, 9. Алваро Мората, 11. Хуан Куадрадо, 12. Алекс Сандро (К) (46' 19. Леонардо Бонучи), 14. Уестън МакКени, 25. Адриен Рабио, 27. Мануел Локатели (71' 5. Артур)

Резерви: 23. Карло Пинсолио, 36. Матиа Перин, 5. Артур, 17. Лука Пелегрини, 18. Мойс Кийн, 19. Леонардо Бонучи, 28. Денис Закария, 46. Матиас Соуле

Треньор: Масимилиано Алегри