efbet Лига, XIII кръг, стадион "Витоша", Бистрица, Начало: 17:30 часа

Голмайстори: 0:1 Родриго (54),  0:2 Кики (65)

Жълти картони: Гочев, Кочилов, Гьонов (В), Панов, Актау, Родриго, Исмаил Иса (ЧМ),

Вижте анализа на Димитър Пенев за мача

Черно море победи Витоша Бистрица с 2:0 в първия мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за гостите бяха дело на Родриго и Дани Кики след почивката. По този начин "моряците" събраха 21 точки и заемат 5-то място в класирането. Витоша пък са последни с едва 3 точки от 13 мача.

Домакините от Витоша бяха близо до откриване на резултата в началото на срещата, но ударът на Венцислав Бонев от въздуха бе акробатично отразен от вратаря Миодраг Митрович. Малко по-късно Исмаил Иса не успя да се възползва от разбръкване в наказателното поле на бистричани. В 38-ата минута отново той бе близо от отбелязване на попадение, но ударът му не намери очертанията на вратата. Секунди преди края на редовното време на първата част Иса излезе очи в очи с вратаря Кристиян Кацарев, но ударът му бе избит с крак от стража на гостите.

След почивката Черно море най-накря успя да поведе. Родриго напредна по крилото, влезе рязко навътре към наказателното поле и с удар по диагонала прати топката в мрежата на Кристиян Кацарев.В 64-ата минута Дани Кики пропусна да направи резултата 2:0 за гостите, след като ударът му от точката за изпълнение на дузпа мина над напречната греда. В 65-ата Черно море стигна до втори гол. Той бе дело на Дани Кики. Андраде напредна по крилото и центрира към Иса, който с глава свали топката към Кики и нападателят, останал сам на празна врата, не сгреши и оформи крайното 2:0 за варненци.

Оценките на Димитър Пенев за срещата!

Вижте съставите на двата тима!

Витоша: 33. Кристиян Кацарев, 2. Тодор Гочев (71 - 18. Теофилос Коуроупис), 5. Венцислав Бонев, 6. Румен Гьонов, 7. Кристииан Кочилов, 17. Запро Динев, 24. Георги Купенов, 45. Григор Долапчиев, 80. Лъчезар Котев (57 - 14. Четин Садула), 93. Атанас Кабов, 96. Христо Иванов (62 - Даниел Кутев)
Резерви: 12. Николай Георгиев, 4. Кристиан Узунов, 11. Даниел Кутев, 18. Теофилос Коуроупис, 22. Александър Христев, 14. Четин Садула, 99. Ваньо Иванов
Треньор: Енгибар Енгибаров

Черно море: 18. Миодраг Митрович, 5. Стефан Станчев (19 - 93. Фахд Актау), 27. Даниел Димов, 44. Димитриос Хантакиас, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев (76 - 90. Мартин Минчев), 7. Патрик Корея, 72. Родриго, 71. Васил Панайотов, 99. Дани Кики (82 - 38. Аристоте Ндонгала), 9. Исмаил Иса
Резерви: 26. Иван Дичевски, 33. Мирослав Енчев, 93. Фахд Актау, 38. Аристоте Ндонгала, 8. Емил Янчев, 31. Лъчезар Йорданов, 90. Мартин Минчев
Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Никола Попов