Жребият за Лига Европа: Ман Юнайтед в Белград, топ отборите се разминаха

dsport.bg

Жребият за груповата фаза на Лига Европа на този етап размина топ отборите в турнира. 

Лудогорец също така не се падна с нито един от най-солидните отбори. Българският шампион е заедно с ЦСКА Москва, Еспаньол и Ференцварош. Любопитна подробност е, че Лудогорец ще се изправи срещу Еспаньол, като се има предвид, че каталунският отбор бе евентуален съперник на ЦСКА в плейофа на турнира, но "червените" отпаднаха в третия квалификационен кръг от Зоря Луганск. 

Симеон Славчев заедно със своя отбор Карабах попаднаха в група "А" с тимовете на Севиля, АПОЕЛ Никозия и Дюделанж. 

Българският национал Васил Божиков и Слован Братислава ще мерят сили с отборите на Бешикташ, Брага и Уулвърхемптън. 

Финалът в тазгодишното издание на Лига Европа ще бъде на стадиона в Гданск, Полша. 

Мачовете от груповата фаза на Лига Европа са на 20 септември, 4 и 25 октомври, 8 и 29 ноември и 13 декември.

Група А

1. Севиля

2. АПОЕЛ Никозия

3. Карабах

4. Дюделанж

Група В

1. Динамо Киев

2. Копенхаген

3. Малмьо

4. Лугано

Група С

1. Базел

2. ФК Краснодар

3. Хетафе

4. Трабзонспор

Група D

1. Спортинг Лисабон

2. ПСВ Айндховен

3. Розенборг

4. ЛАСК Линц

Група E

1. Лацио

2. Селтик

3. Рен

4. ЧФР Клуж

Група F

1. Арсенал

2. Айнтрахт Франкфурт

3. Стандард Лиеж

4. Витория Гимараеш

Група G

1. Порто

2. Йънг Бойс

3. Фейенорд

4. Глазгоу Рейнджърс

Група H

1. ЦСКА Москва

2. Лудогорец

3. Еспаньол

4. Ференцварош

Група I

1. Волфсбург

2. Гент

3. Сент Етиен

4. Олександрия

Група J

1. Рома

2. Борусия Мьонхенгладбах

3. Истанбул Башакшехир

4. Волфсбергер

Група K

1. Бешикташ

2. Брага

3. Уулвърхемптън

4. Слован Братислава

Група L

1. Манчестър Юнайтед

2. Астана

3. Партизан

4. АЗ Алкмаар

Урна 1:

Севиля (Испания)

Арсенал (Англия)

Порто (Португалия)

Рома (Италия)

Манчестър Юнайтед (Англия)

Динамо Киев (Украйна)

Бешикташ (Турция)

Базел (Швейцария)

Спортинг Лисабон (Португалия)

ЦСКА Москва (Русия)

Волфсбург (Германия)

Лацио (Италия)

Урна 2:

ПСВ Айндховен (Холандия)

ФК Краснодар (Русия)

Селтик (Шотландия)

Копенхаген (Дания)

Спортинг Брага (Португалия)

Гент (Белгия)

Борусия Мьонхенгладбах (Германия)

Йънг Бойс (Швейцария)

ФК Астана (Казахстан)

ЛУДОГОРЕЦ (БЪЛГАРИЯ)

АПОЕЛ Никозия (Кипър)

Айнтрахт Франкфурт (Германия)

Урна 3:

Сент Етиен (Франция)

Карабах (Азербайджан)

Фейенорд (Холандия)

Хетафе (Испания)

Еспаньол (Испания)

Малмьо (Швеция)

Партизан (Сърбия)

Стандард Лиеж (Белгия)

Уулвърхемптън (Англия)

Рен (Франция)

Розенборг (Норвегия)

Истанбул Башакшехир (Турция)

Урна 4:

АЗ Алкмаар (Холандия)

Виктория Гимараеш (Португалия)

Трабзонспор (Турция)

Олександрия (Украйна)

Дюделанж (Люксембург)

ЛАСК Линц (Австрия)

Волфсбергер (Австрия)

Слован Братислава (Словакия)

ФК Лугано (Швейцария)

Глазгоу Рейнджърс (Шотландия)

ЧФР Клуж (Румъния)

Ференцварош (Унгария)

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube и TikTok!

Станете част от новата платформа на dsport!

Слушайте ексклузивните аудиоистории на Томислав Русев и Ирина Русева за най-щурите предавания на футболни мачове по Дарик радио, традиционен седмичен обзор с Ники Александров, както и коментари на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и останалите звезди на футбола само в страницата на dsport в Patreon! Включете се тук

Прочетете още