Надал сломи съпротивата на Зверев и се класира за полуфиналите в Рим

Рафаел Надал се класира за полуфиналите на Мастърса в Рим на червено с награден фонд от над 2.5 млн. евро. Испанецът елиминира Александър Зверев след двусетова победа 6:3, 6:4 за 2 часа игра. По този начин Кралят на клея си отмъси за поражението от германеца на финала в Мадрид преди по-малко от седмица.

Надал започна ударно срещата и дръпна с два пробива аванс за 4:0. Зверев опита да се върне в мача, след като върна мигновено втория брейк, но до края на сета испанеца допусна само един шанс за пробив и удържа аванса си, за да поведе в резултата след 6:3.

Втората част започна трудно за Зверев, който отрази точка за пробив, но резултатът се запази равен до 2:2 гейма. Следващите три гейма бяха изключително равностойни и публиката стана свидетел на тенис от висока класа. Първо Надал успя да поведе с 3:2, а след това удържа трудно подаването си. Последва нов драматичен сервис гейм за Зверев, който го спечели и запази шансовете си при 3:4. След това двамата си разминха по един гейм и се стигна до 4:5 и сервис на Надал. В дълъг и сложен гейм Надал отрази няколко точки за пробив, за да триумфира с хубаво воле на мрежата.

Така Надал записа шестия си успех над Зверев в двубоите помежду им и ще атакува юбилейна десета титла в италианската столица. На полуфинал той ще срещне американския гигант Райли Опелка.