Надал включи на скорост към четвъртфиналите

Димитър Пенев Димитър Пенев

Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис. Испанецът надигра шампионът от 2014 г. Марин Чилич с 3:1 сета (6:3, 3:6, 6:1, 6:2) в последния осминафинал от мъжката част.

Надал успя да излъже своя опонент в първия сет с 6:3, но хърватинът продължи с добрата си игра и взе втората част със същия резултат. Матадора губи сет за първи път от началото на шампионата. Но след това Надал включи на скорост и нямаше сила, която да го лиши от победата. Рафа смаза своя съперник като го би с 6:1, 6:2 и продължи към четвъртфиналите.

Надал бе подкрепен от приятели си - звездата в голфа Тайгър Уудс. След мача Матадора благодари на легендата, а двамата се щракнаха в съблекалнята за спомен. "По-добре Тайгър да не вижда как удрям топка за голф", пошегува се Рафа в интервюто след мача.

Следващият съперник на испанеца ще бъде Диего Шварцман, който по-рано обърна Александър Зверев. Рафа има 7 победи от 7 мача срещу аржентинеца.