На 27 януари 1994 г. националните отбори по футбол на Барбадос и Гренада играят един срещу друг в мач от квалификационния кръг за Карибската Купа. Барбадос печели с 4:2 в продълженията, след като в последните минути на редовното време и двата отбора се опитват… да си отбележат автогол, заради което двубоят е определен като един от най-странните в историята.

Организаторите на турнира прилагат по странен начин правилото за златния гол: първият гол, отбелязан в продълженията, не само печели мача, но… и има стойност на два гола.

Барбадос трябва да спечели мача с разлика от поне два гола, за да се класира за финалния турнир. Барбадос повежда с 2:0, а Гренада не отбелязва гол в 83-ата минута за 2:1 – резултат, който не е достатъчен за барбадосците.

И тук идва интересното. Играч на Барбадос умишлено си вкарва автогол, за да изравни до 2:2 и срещата да влезе в продължения, така че да може да бъде използвано правилото за "златен гол", за да постигне необходимата разлика от два гола.

Това води до още по-необичайна ситуация: през последните три минути от мача Гренада се опитва да вкара и в двете врати. Всеки от двата резултата - 3:2 и 2:3 ги класира на финала, а Барбадос защитава и двете врати.

В крайна сметка Барбадос удържа до края, което вкарва мача в продължения. В тях Барбадос вкарва златния гол и печели мача с 4:2.

Селекционерът на Гренада Джеймс Кларксън е бесен от това развитие на мача и заявява, че на неговия отбор несправедливо е било попречено да се класира на финала. Въпреки това, предвид факта, че не са били нарушени никакви правила, ФИФА освобождава Барбадос от отговорност за всякакви нарушения.

В крайна сметка, ФИФА може и да не се намесва, но съдбата си знае работата – Барбадос завършва на трето място в група А на финалния турнир след Тринидад и Тобаго и Гваделупа, с което отпада рано, рано от надпреварата.