Японецът Казу Миура, който е най-вързастният професионален футболист, ще продължи да играе, въпреки че ще смени клуба. Миура е на 54 години и от 2005 година бе част от ФК Йокохама, който завърши на последно място в J-лигата през 2021 година и изпадна в J2 лигата. ФК Йокохама предложи нов договор на Миура, но въпреки това той е взел решение да напусне, тъй като иска да получава повече игрови минути.
През изминалия сезон Миура бе пуснат в игра само 1 минута на 10 март срещу Урава Ред Даймъндс най-вече, за да подобри рекорда и да стане най-възрастният играч взел участие в професионален мач в света. През 2020 година игровото му време бе общо 68 минути в 4 мача, а в същата година Йокохама се завърна в елита.
And Miura Kazu is still playing professional football at the age of 54 pic.twitter.com/8UptOUd9pp
— Armaan (@armaanyounis) December 31, 2021
Последният гол на Миура сред професионалистите датира от март 2017 година, когато бе на 50 години, а сега той мечтае да вкарва поне още един.
През септември 2020 година той стана най-възрастният титуляр в японския елит.
Миура е получил оферти от 4 професионални клуба, но ще продължи да играе за Сузука Пойнт, който се състезава в четвърта японска дивизия. Интересното е, че главен мениджър на Сузука е неговият брат Ясутоши Миура, който е на 56 години и вече бе негов треньор в Висел Кобе през 2004 година.
Казу Миура навършва 55 години на 27 февруари и ще започне 37-ми футболен сезон.
В Япония превъртяха играта - "ринги ринги рае" и дузпа с миши стъпки (ВИДЕО)
Топ 10 на най-четените статии в dsport през 2021 година
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

