Наполи постигна скромна победа като гост на Лече с 2:1 в мач от 29-ия кръг на Серия А. Почти недостижимият лидер в класирането успя да се реабилитира след погрома с 0:4 от Милан преди седмица.

Попадение на Джовани Ди Лоренцо и автогол на Антонио Гало бяха достатъчни за трите точки. Единственият гол за домакините от Лече вкара Федерико ди Франческо в началото на второто полувреме.

След 24-ия си успех от началото на сезона неаполитанците са с актив от 74 точки на първото място и на крачка по-близо до дългоочакваната титла. Втори е Лацио с 55 и мач по-малко. Лече е в поредицата от шест поредни загуби за първенство, като заема 16-ата позиция, на 8 пункта над зоната на изпадащите.

Въпреки че гостите влязоха в мача като големия фаворит, първата добра възможност за гол се откри пред Лече. В 8-ата минута Юсеф Малех засече подаване в наказателното поле. Алекс Мерет беше заел перфектна позиция и успя да спаси.

Десет минути по-късно Наполи излезе напред в резултата. Мин-Джей Ким получи отдясно и центрира. Джовани ди Лоренцо изскочи зад противниковите защитници и реализира за 0:1. Останаха сериозни съмнения за засада. Ситуацията беше тънка и 1-2 минути беше преразглеждана от ВАР, но нарушение на правилата нямаше. Голът остана.

В 34-тата минута гостите можеха да удвоят преднината си. Ървинг Лосано получи възможност да обстрелва вратата, но ударът му беше отразен от Владимир Фалконе.

В началото на втората част Лече рестартира мача, като възстанови равенството. Федерико фи Франческо се разписа с удар от трудна позиция.

Неаполитанците бързо вдигнаха оборотите и си върнаха аванса от един гол. При центриране във вратарското поле Антонио Гало прати топката в собствената си мрежа. Никакви шансове за Фалкове да реагира.

С наближаването на финалните минути резултатът остана непроменен. Наполи не успя да вкара трети гол, с който да сложи точка на спора, и Лече се втурна в предни позиции в търсене на точката.

Дълбоко в добавеното време защитата на Наполи се справи с две центрирания от ъглови удари. Фалконе се беше включил в противниковото наказателно поле. Неговата врата беше празна. Точно преди последния съдийски сигнал гостите се втурнаха в контраатака и почти сигурно щяха да вкарат, но реферът наду свирката си за край. Футболистите на Наполи го обградиха, но не спориха продължително. Все пак крайният резултат беше в полза на гостите.

В следващия кръг от Серия А Наполи посреща Верона, докато Лече се изправя срещу Сампдория.