Наполи надви Беневенто и не позволи изненада (ВИДЕО)

Наполи спечели с 2:0 у дома срещу Беневенто в среща от 24-ия кръг на Серия А. Дрис Мертенс и Матео Политано отбелязаха попаденията за неаполитанците.

Домакините завършиха мача с 10 души на терена, след като червен картон си изкара Калиду Кулибали, но това по никакъв начин не повлия на крайния резултат.

След успеха Наполи се изкачи до шестата позиция в класирането. Тимът, воден от Дженаро Гатузо е с 43 точки, наравно с Лацио. В същото време Беневенто е 16-и с 25 пункта, като е на седем точки от зоната на изпадащите.

Срещата на стадион „Диего Армандо Марадона“ започна в спокойно темпо. Наполи бе тимът, който владееше повече топката, но не създаваше неприятности пред вратата на противника.

С първата си възможност домакините излязоха напред в резултата. Тя дойде в 34-тата минута. Дрис Мертенс бе намерен в наказателното поле на Беневенто. Той бе оставен непокрит и необезпокояван успя да овладее и да прати топката в мрежата за 1:0.

Само четири минути по-късно Пьотр Желински за втори път порази вратата на Беневенто, но попадението не бе зачетено заради засада.

След почивката Наполи продължи да диктува събитията на терена. В 64-тата минута Лоренцо Инсиние пропусна от чиста позиция да удвои аванса на своя тим. Той прати топката високо над напречната греда.

Само две минути по-късно Наполи все пак стигна до втори гол, който бе дело на Матео Политано. Така до голяма степен интригата в срещата се изпари.

В 81-вата минута Калиду Кулибали направи голяма глупост, като си изкара втори жълт картон, респективно червен и остави неаполитанците с човек по-малко на терена, но Беневенто не успя по никакъв начин да се възползва от численото си преимущество.

В крайна сметка Наполи прибави три точки към актива си. В следващия кръг от Серия А Наполи гостува на Сасуоло, докато Беневенто посреща Верона.

Интер прегази Дженоа и се утвърди на върха (ВИДЕО)