Наполи отпразнува спечеленото Скудето с победа с 1:0 срещу Фиорентина в 34-ия кръг на Серия А. Виктор Осимен направи един пропуск от бялата точка, но реализира втората дузпа за неаполитанците в мача, за да направи атмосферата на стадион „Диего Марадона“ още по-приповдигната.

В 15-ата минута Лука Йович се извиси над всички и стреля с глава, но Пиерлуиджи Голини спаси.

Три минути по-късно Голини отново се наложи да се намесва и да спасява удара с глава на Йович.

Съдията Матео Маркети свири дузпа за Наполи в 48-ата минута за нарушение на Софиян Амрабат в наказателното поле на Фиорентина.

Пиетро Терачиано спаси удара на Виктор Осимен от бялата точка в 49-ата минута.

Виктор Осимен бе много близо до това да вкара гол в 64-ата минута, но след удара му топката се спря в гредата.

Съдията Матео Маркети свири втора дузпа за Наполи в 72-ата минута за нарушение на Николас Гонсалес в наказателното поле на Фиорентина.

Осимен този път коригира мерника си и се разписа в 74-ата минута, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Терачиано.

Кристиан Коуаме можеше да изравни резултата в 88-ата минута, но ударът му не бе точен.

Наполи е шампион в Серия А, като е на първо място с 83 точки, а Фиорентина е осми с 46 точки.

Лудница в Неапол, отборът на Наполи едва стигна до стадиона за мача (ВИДЕО)