Наполи победи с минималното 1:0 Лече в двубой от италианската Серия А, срещнал два тима от южната част на страната. Гол и дузпа на партенопеите бяха отменени от ВАР, но въпреки това капитанът Джовани Ди Лоренцо донесе успеха в средата на второто полувреме.

Тимът на Антонио Конте вече е с 22 точки – пет повече от втория Интер, който е и с мач по-малко. „Джалоросите“ от Пулия са предпоследни с пет пункта.

Балотели вече тренира с новия си клуб

Мачът на „Марадона“ далеч не започна с високо темпо, докато не дойде 26-ата минута. Тогава Джовани Ди Лоренцо отбеляза във вратата на „джалоросите“ след добавка, но ВАР отмени попадението на капитана заради засада. Италианецът вкара от самата аутлиния.

Няколко минути по-късно Скот Мактомини прати топката над вратата след удар с глава. Лече отвърна със същото, но чрез точен изстрел на Федерико Баскирото, отразен от Елиа Каприле. Тимът от Пулия имаше още един шанс да отбележи, ала и Ламек Банда не успя да преодолее Каприле.

Малко след почивката възможност се откри пред Ромелу Лукаку, създал си пространство и шутирал над вратата. Сетне Матео Политано падна при съприкосновение в наказателното поле. Ситуацията отново бе разгледана с ВАР и в крайна сметка крилото на партенопеите се размина с наказателен удар.

Двайсетина минути преди края на редовното време Наполи най-накрая проби блока на „жълто-червените“. Ди Лоренцо се разписа във вратата на Владимиро Фалконе и въпреки че отново ВАР разгледа ситуацията, попадението само бе потвърдено.