Наполи продължава битката за топ 4 (ВИДЕО)

Наполи продължава битката за топ 4, след като се наложи с 2:0 при гостуването на Сампдория от 30-ия кръг на Серия А. Головете за неаполитанците отбелязаха Фабиан Руис и Виктор Осимен.

Пьотр Жиелински отправи много хубав удар в 5-ата минута, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Аудеро.

Наполи поведе с 1:0 в 35-ата минута, след като Фабиан Руис с мощен удар вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Аудеро.

Емил Аудеро направи много добро спасяване в 51-ата минута, избивайки в корнер удара на Жиелински.

Лоренцо Инсиние направи много сериозен пропуск в 56-ата минута, но Аудеро отново се намеси и изби в корнер.

Мортен Торсби вкара гол в 75-ата минута, но след преразглеждането на ситуацията с ВАР, попадението не бе зачетено, защото бе отсъдено нарушение на норвежеца.

Наполи отбеляза втори гол в 87-ата минута, с който подпечата успеха си, след като Мертенс асистира за попадението на Виктор Осимен.

Наполи е четвърти в класирането с 59 точки, като има една повече от Аталанта, но воденият от Дженаро Гатузо отбор е и с мач повече. Сампдория е десети с 36 точки.