Недоверието на Карло Анчелоти към защитата на Реал Мадрид

Проблемите в защита за Реал Мадрид през този сезон са очевидни. „Кралете“ бяха напуснати от Серхио Рамос и Рафаел Варан през лятото и резултатът от това е очевиден – 10 допуснати гола в 9 мача). Видно е и че Карло Анчелоти няма вяра на повечето си футболисти в защита.

Единствените играчи, които имат гарантирано титулярно място в отбраната на Реал Мадрид са Дейвид Алаба, Едер Милитао и Начо Фернандес. При контузиите на Дани Карвахал, Ферлан Менди и Марсело, Карлето всяка седмица се чуди как да запълни защитата.

Вижда се, че Анчелоти няма вяра на Лукас Васкес като десен краен бранител. При Зидан той често играеше именно на тази позиция, но италианският специалист не е убеден, че това е правилното решение и при отсъствието на Карвахал той предпочита Начо или Феде Валверде да застанат вдясно на защитата.

Вляво проблеми също има. При липсата на Марсело и Менди като логична опция иглежда Мигел Гутиерес, който взе участие в четири двубоя. В първите мачове през сезона на левия бек заставаше Алаба, но Анчелоти реши да даде шанс и на Мигел. Прави впечатление, че Карлето няма особено доверие в младия футболист като не го пусна в игра в нито един от важните двубои през този сезон (Интер, Валенсия и Виляреал), а в загубения двубой от Шериф в Шампионската лига бе заменен 25 минути преди края при резултат 1:1.

Хесус Вайехо все още не е записал нито една игрова минута. Анчелоти няма доверие на сребърния медалист от Токио 2020 и дори в испанските медии се заговори, че когато Ферлан Менди се възстанови ще бъде предпочетен като централен защитник пред Вайехо.

Луис Енрике отново не повика футболист на Реал Мадрид, но взе 17-годишен от Барселона