Нефтохимик отпадна от турнира за купата на ЦЕВ

Волейболният Нефтохимик Бургас отпадна от турнира за купата на ЦЕВ. Волейболистите бяха изведени от новия си треньор Атанас Петров. Нефтохимик записа поражение с 0:3 (18:25, 19:25, 22:25) у дома срещу полския Аркада Галац.

В първата среща от 1/16-финалите, играна през миналата седмица, румънците спечелиха с 3:1 пред собствена публика.

Бургазлии поведоха с 3:0 в самото начало на двубоя, но след това Аркада направи обрат до 7:10 и 15:20. Крайното 18:25 внесе спокойствие в състава от Галац, който имаше превъзходство в целия втори гейм, за да победи с 25:19.

В третата част Нефтохимик в големи периоди имаше преднина в резултата - 10:6 и 17:13, но след това гостите отново постигнаха решителен обрат и се поздравиха с краен успех при 22:25 след 74 минути.

За отбора от Бургас с 12 точки се отличи Аксел Трухчев, а неговият съотборник Матей Михайлович добави още 10 точки. За поляците, които имаха превъзходство в атака и на блокада, с 10 точки завърши Даниел Мелеша.

По-рано през сезона Аркада Галац отпадна от българския първенец Хебър в предварителните кръгове на Шампионската лига.