Нефтохимик стартира подготовката си с победа срещу Марек

Нефтохимик спечели в първата си контрола от лятната подготовка, след като надделя с 2:1 над новака във Втора лига Марек (Дупница) на стадион „Раковски“ в столицата.

Още преди да е изтекла 5-ата минута новото попълнение Калоян Стефанов вкара своя дебютен гол за бургазлии, а минути след това след автогол бургазлии стигнаха до аванс от 2:0 в резултата и така завърши първата част. Няколко минути след началото на втората част Марек успя да върне едно попадение за 2:1.

Към края на самата среща дупничани пропуснаха дузпа, след като каращият проби вратар в Нефтохимик Георги Ставрев отрази удара от бялата точка.

Днес „шейховете“ заминават за Северна Македония, където ще останат на едноседмичен лагер.