Арсенал започна лятната си подготовка с равенство 1:1 при гостуването си на Нюрнберг. „Артилеристите“ започнаха със състав, пълен със звезди и рано-рано поведоха, но германците изравниха през втората част след нелепа грешка на резервния вратар на англичаните.

Дебют за Арсенал направи привлеченият от Челси Кай Хаверц, който се появи през второто полувреме, заменяйки Рийс Нелсън.

Английският гранд излезе напред в резултата след едва девет минути игра. Бен Уайт намери Букайо Сака, който навлезе в наказателното поле, проби добре и елиминира няколко бранители на Нюрнберг, след което стреля с левия крак към далечния ъгъл и отбеляза за 0:1.

В 62-рата минута естонският вратар на Арсенал Карл Хайн, който се появи след почивката, допусна груба грешка при опита си да изнесе топката, Канджи Окунку пресече и директно се разписа в мрежата на „топчиите“ за 1:1.